Наш Лебедин – це унікальне поєднання славетної історії та неповторної краси природи. Людям, які проживають в Лебедині, є чим, а головне – ким, пишатися: небом і краєвидами, історичними пам’ятками та видатними земляками. Унікальне поєднання народних традицій та пошуку, природи, історії та культури в усі часи сприяло розвитку самодіяльного мистецтва.
Твори лебединських художників досить різноманітні за тематикою: жанровий живопис, сцени з побуту, реалістичні портрети та натюрморти, але головуючим у цьому малярстві лишається все-таки пейзаж з його незліченними варіаціями. Нажаль, імена багатьох самодіяльних художників Лебедина сьогодні незаслужено забуті, а деякі з них навіть втрачені. Саме тому, Лебединський художній музей ім. Б.К. Руднєва починає знайомство цінителів прекрасного із місцевими лебединськими художниками, заново відкриваючи їх творчість для широкого загалу.
Одним із перших в цьому списку є Віктор Йосипович Корнієнко – самобутній художник-аматор, ім’я якого відоме лише вузькому колу шанувальників мистецтва.
Корнієнко В.Й. “Миколаївська церква, с. Боброве”, 1994
Народився майбутній майстр в Лебедині, 26 серпня 1937 року. В 1952 році закінчив сім класів в місцевій школі №3. Після школи працював на різних робітничих спеціальностях: був мулярем на цегельному заводі, в облспоживспілці, м’ясокомбінаті, художником у сувенірному цеху на фабриці пластмасової фурнітури, знову муляром і художником-оформлювачем на заводі залізобетонних виробів.
Незважаючи на важку роботу, мав поетичну душу художника. Звісно, йому важко було без знань з теорії малювання, тому Корнієнко взявся за посібники, вивчав теорію художньої справи, перегорнув десятки альбомів майстрів пензля минулого й сучасного, вдивлявся в їх «почерк». Секрети майстерності поступово підкорялись напору, і аматор знайшов те, що шукав: правдиве зображення дійсності.
Корнієнко В.Й. “Місточок Давида Бурлюка”, 1994
Перші живописні твори з’явились у Корнієнка лише в 1984 році. Їх, а також наступні роботи лебединці побачили в листопаді 1990 року на першій виставці Віктора Корнієнка в Лебединському художньому музеї, де було представлено 50 картин. Виставка показала, що талановитий самоук Корнієнко, не маючи спеціальної художньої освіти є зрілим та оригінальним митцем.
Корнієнко В.Й. “Кладка через річку Вільшанку”, 1990
В 1992 році відбулася його виставка в художньому салоні в м. Суми, слідом у Білопіллі. Восени 1993 року в Лебединському художньому музеї відкрилася вже друга персональна виставка, на якій було представлено 34 картини, виконаних з 1990 по 1993 рік. Більшість творів Віктора Корнієнка – пейзажі та натюрморти.
У 1995 році в Києві в будинку Національної спілки художників України відбулася персональна виставка лебединського художника, на якій було представлено 40 робіт. Кілька картин з цієї виставки придбали для своїх колекцій відвідувачі, одну з них – «Лебединська весна» – тодішній голова Верховної Ради України Олександр Мороз. Це було визнання його непересічного таланту. За період з 1984 по 1993 рік художник створив понад 200 картин. Остання персональна виставка Віктора Йосиповича відбулася в Лебединському художньому музеї у 1997 році. Зараз в колекції музею зберігається 7 його живописних робіт – «Автопортрет» і мальовничі краєвиди Лебединщини. Також його твори є в приватних колекціях в Канаді, Німеччині та Польщі.
Корнієнко В.Й. “Автопортрет”, 1997
І хоча 19 січня 2000 року Віктор Корнієнко відійшов у вічність, він залишається жити в своїх картинах, побачити які можна в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.
Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ