Мистецтво творчих родин

0
1900

До дня працівника соціальної сфери України, в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка робіт майстринь декоративно-ужиткового мистецтва «Творчі родини Лебедина». Організована виставка за підтримки міського голови Олександра Бакликова, спільно з міським управління праці і соціального захисту населення, в рамках творчого проекту «Жіночі руки особливі».

23 жовтня 2020 року в музеї свої роботи представили одразу 6 креативних рукодільниць та майстринь декоративно-ужиткового мистецтва Лебедина, що представляють 3 творчі родини. Зокрема, до виставкової експозиції увійшли: вишиті хрестиком картини, серветки, вишиванки та подушки творчої родини Лідії Шпагіної та її доньки Лесі Ізотової; чернігівська гладь, ікони, рушники, вишиванки та скатертини від родини Тамари Глудик та її невістки Вікторії Глудик; вишиті картини, що презентувала родина Валентини Кубась разом із донькою Людмилою Ляміною.

Місто Лебедин завжди славилося своїми творчими родинами, – говорить куратор виставки Тетяна Химич. Одні з них співають, інші вишивають, малюють, виготовляють обереги. Та всіх видів мистецтва, якими займаються наші талановиті земляки, і не перерахуєш. Їхні роботи прикрашають музеї, школи, садочки, мистецькі виставки до свят та урочистостей. А ще сім’ї майстрів зберігають народні традиції та передають їх молодому поколінню.

Всього, на виставці представлено більше 50 художніх виробів, виконаних у різних техніках вишивки. Секрети цієї техніки передаються в родинах із покоління до покоління.

Милують око відвідувачів виставки картини із зображенням природи, тварин та неперевершені сюжетні роботи, портрети, вишиванки, подушечки, вишиті чернігівською гладдю рушники, серветки та скатертини, розшиті бісером плаття, а також неймовірні ікони.

Свої враження про побачену красу та побажання майстриням більше творчих ідей та втілення їх в нові роботи висловили міський голова Олександр Бакликов та начальник управління праці і соціального захисту населення Валентина Губська. Почесні гості також побажали учасникам виставки більше творчих задумів, нових цікавих робіт і проектів, а також вручили їм пам’ятні подарунки та дипломи «за вагомий внесок у відродження, розвиток та збереження народних художніх промислів та декоративно-ужиткового мистецтва Лебедина».

Завершився вернісаж приємними дарунками: гостям – від викладача дитячої школи мистецтв Редькова Юрія («Прелюдія» Й. Баха); художньому музею – від Тамари та Вікторії Глудик (вишита хрестиком ікона Пантелеймона Цілителя, що залишиться в музейній колекції на згадку про сьогоднішню виставку).

До речі, в рамках творчого проекту «Жіночі руки особливі», який існує з 2018 року й створений для підтримки талановитих родин Лебедина, свою творчість в музеї представили більше 30 талановитих родин та майстринь міста Лебедина.

Відвідати виставку майстринь декоративно-ужиткового мистецтва «Творчі родини Лебедина» (із дотриманням протиепідемічних заходів – мосочний режим, соціальне дистанціювання) можна буде до 18 листопада 2020 року.

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут