Іван Мальцев: «Безсмертне мистецтво в Лебедині»

0
1022

Вже майже століття, без кількох місяців, Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва є осередком українського культурного життя, місцем натхнення і сили в нашому місті. 100 років – це не аби яке випробування для установи, і пережити сторіччя дано не кожному музею. Проте Лебединський художній музей, дійсно, достойний, і його 100-річна історія це підтверджує.

Проживши в Лебедині кілька десятиліть і відвідавши багато виставок, я розумію, що мистецтво є одним  із найпрекрасніших творінь людства.  В сучасній Україні є десятки цікавих музеїв, де можна побачити все – удосконаленні праці видатних і надзвичайно геніальних людей.  Особисто я найбільше захоплююсь живописом, і цим захопленням я завдячую Лебединському художньому музею. Він, дійсно, унікальний, а його колекція нічим не поступається колекціям великих музеїв у Полтаві, Чернігові, Харкові.

Віддаючи заслуги засновнику і першому директору музею Борису Руднєву, чиїми зусиллями в Лебедині створено цей унікальний заклад, я все ж більш переживаю за сучасність. Художній музей достойно підійшов до свого ювілею: зросла кількість виставок, підвищився їх рівень та географія учасників, а діяльність музею в інтернеті (вуб-сайт) та його публікації – просто феноменальні. Завдяки їм ми заново відкриваємо для себе історію Лебедина, мистецькі багатства, що зібрані нашими попередніми поколіннями. Я мовчу про відновлення реставрації творів мистецтв, якої не було десятиліттями, поповнення та розширення музейної колекції… Це, дійсно, велика заслуга нинішньої адміністрації музею – молодих та відданих своїй справі працівників установи.

Пропрацювавши все життя в органах влади, я розумію, як важко цього досягти. Коштів завжди не вистачає, та їх ніколи і не було достатньо, та художній музей – це наш скарб, що відрізняє Лебедин від інших невеликих міст нашої області, які і близько не мають такого музею, як Лебедин. І сторічний ювілей – це наш шанс ще раз згадати про музей, без якого Лебедин був би не таким, як є сьогодні.

Ми часто згадуємо про музей, коли до нас приїздять гості, і просять нас показати їм чим особливий Лебедин. Зазвичай ми показуємо їм наше озеро та наш художній музей. Хотілося б, звісно, щоб стан музею відповідав тим вимогам до таких установ, що ставить час: мав привабливий фасад, двері, з яких починається знайомство з музеєм, ремонт в залах та краще освітлення. Але я вірю, що це колись буде, головне тільки, щоб влада і громада не забувала про музей, а музейні працівники не втрачали того ентузіазму, який демонструють останні два роки.

І враховуючи, наближення ювілею, хочу побажати Художньому музею і надалі тримати «планку професіоналізму» на такому високу рівні, та спільно з громадою міста, міською владою – розвиватися, зберігаючи безцінні твори мистецтва для майбутніх поколінь.

Плину часу не спинити, і  я вірю, що 100 років – це лише початок вже у віковій історії Лебединського художнього музею.

Успіхів Вам! Нових ідей та вдячних відвідувачів!

З повагою, мешканець Лебедина Іван Мальцев

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут