Вишуканий світ живопису і графіки

0
2295

Справжній митець – це той, котрий має добре око, вмілу руку, багато весни у душі, любить землю, знає свій народ та його душу. Все це притаманне подружжю художників із Охтирщини – Наталії Іванченко та Віталію Бараненку, чия виставка «Світ живопису і графіки» відкрилася 24 жовтня 2017 року у Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва. До речі, це вже третя їхня виставка у лебединському музеї. (попередні були у 2009 та 2010 роках).

«Художники дуже талановиті та різнобічні, – відзначає куратор виставки науковий співробітник Алла Подвезько. –  Обоє закінчили Харківське  художнє училище та Харківський  художньо-промисловий інститут, Віталій Бараненко – факультет живопису, Наталія Іванченко – відділення реставрації. З 2001 року подружжя художників – учасники багатьох регіональних та загальноукраїнських виставок».

Майстерність художників постійно вдосконалюється і набуває нової сили, з’являються яскраві, виразні способи зображення дійсності.  Це особливо помітно, коли знайомишся із експозицією, до якої увійшли 37 графічних і живописних творів (10 – Наталії Іванченко та 27 – Віталія Бараненка).

З любов’ю художники пишуть портрети своїх рідних та знайомих («Портрет дружини», «Наталія», «Портрет діда Володі», «Дашенька»…). Чарівність цих робіт – у професійному зображенні портретованих та правдивому відтворенні характеру й внутрішнього світу моделей. Всі вони різні: сумні і радісні, серйозні та веселі, задумливі та бешкетливі.

Захоплення викликають мальовничі краєвиди української природи («Весна в саду», «Сільський пейзаж», «Зимовий етюд с.Воронинці», «Охтирка»…). Вони, як вікна, прочинені у дитинство, коли небо було завжди блакитним і усе здавалося дивом: зелені луки, річка, що в’ється між берегами,  заквітчані весняні сади.

У мистецьких одкровеннях художників відчувається простота, безпосередність, щирість, висока енергетика і майстерність. Споглядаючи їх, відчуваєш, що тільки люди з доброю душею можуть створити такі картини.

Першими гостями виставки стали учні 7-го класу Лебединської ЗОШ №1, мистецтвознавці та просто шанувальники творчості Наталії Іванченко та Віталі Бараненка. Прихильники творчості художників говорили про різнобічні таланти майстрів, про неповторність їх творчої манери, поетичність їх малярства та живописність поезії. Доповнила враження від виставки «Балада для Олени Прекрасної» від викладача дитячої школи мистецтв Павла Шеремета.

Ближче познайомитися із виставкою «Світ живопису і графіки» Наталії Іванченко та Віталія Бараненка можна впродовж наступного місяця в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва (пл. Волі, 17). Музей працює з вівторка по п’ятницю, (з 08.00 до 17.15) та в суботу (з 08.00 до 16.00). Тел. для довідок 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут