«Сумщина: грані творчості»: в Лебедині відкрилася виставка до Дня художника

0
1477

Формально, День художника у нас святкують у другу неділю жовтня, але традиційна виставка в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася трішки згодом – 17 жовтня 2019 року, і її відкриття було святковим. В цей день виставкова зала рясніла кращими роботами живописців, графіків, скульпторів Сумщини, – справді є на що поглянути.

Портрети, пейзажі, натюрморти, скульптури, графічні роботи – художникам Сумщини є що продемонструвати, а поціновувачам мистецтва є чим милуватись. Загалом, було презентовано 24 роботи від 16 авторів. І всі вони виконані в самих різних жанрах і напрямках мистецтва, у розмаїтті технік і на саму різну тематику. Кожен знайде собі щось до вподоби, щось прекрасне, на чому зупиниться око та завмре від захоплення душа.

Доповнюють експозицію 20 скульптур Івана Кавалерідзе із колекції Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького. Це справжня окрема виставка, що була відкрита напередодні.

Почесний гість вернісажу виставки – голова Сумської обласної організації Національної Спілки художників України Іван Гапоченко, приймав вітання від Лебединської міської ради, від музейників, викладачів міста, шанувальників мистецтва та інших творчих працівників.

Роботи різні, як різні і художники, їх мрії, здобутки, переживання та джерела натхнення, – говорить Іван Гапоченко. – Обов’язково знайдіть хвилинку часу, щоб переглянути виставку в Лебединському художньому музеї, і подякуйте художникам за невичерпне бажання творити, роблячи світ навколо прекраснішим.

Разом з Іваном Гапоченком свої роботи лебединцям представили світила Сумської школи живопису – заслужені художники, та їхні молоді, але талановиті колеги по пензлю. Серед учасників виставки: Микола Жулінський, Ігор Швачунов, Юлія Алещенко, Ніна Негреба, Олександр Заступ, Іван Шаповал, Олександр Яловенко, Олена Бояровська, Анатолій Савченко, Іван Лукаш, Сергій Степанов, Дмитро Маковецький, Олена Маркович, Юлія Склярова та Віктор Коновалов.

Виставка представляє все жанрове розмаїття сучасного живопису Сумщини. Зокрема, тут представлені пейзажі, фігуральні композиції, портрети, натюрморти, сучасне мистецтво з усіма -ізмами. Це своєрідний зріз мистецтва всієї Сумської області.

Своїми враженнями від виставки поділилися з гостями вернісажу талановиті молоді художники Дмитро Маковецький та Олена Маркович. «Всі роботи дуже цікаві, є над чим замислитися. Взагалі, мистецтво – це спосіб представлення свого світогляду для художника, тому всі ми повинні відвідувати такі заходи, надихатися», – говорить Олена Маркович.

Привітала авторів робіт із «професійним святом», гостей музею, які прийшли на відкриття виставки, і секретар Лебединської міської ради Оксана Древаль. Вона побажала художникам нових творчих здобутків, відзначивши, що місто, в тому числі й у творчих проектах, дуже активно розвивається. Оксана Древаль також передала Подяку міського голови Олександра Бакликова Сумській обласній організації Національної спілки художників України «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  виставки  «Сумщина: грані творчості» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».

Яскраві картини та неординарні техніки виконання викликали жвавий інтерес у перших відвідувачів – учнів Лебединської ЗОШ №5. Доповнили ж атмосферу вражень чудові музичні вітання від учениці дитячої школи мистецтв Катерини Демиденко (клас викладача Алли Балабан, концертмейстер Олег Балабан) та викладача цієї ж школи Наталії Волкової.

Не обійшлася виставка і без сюрпризів… Так, на завершення Іван Гапоченко передав в дар художньому музею дві акварелі сумської художниці Олександри Тригубової «Осінній натюрморт» та «Дари саду», що тепер зустрічатимуть гостей музею у вестибюлі.

Відвідати виставку «Сумщина: грані творчості» Сумської обласної організації Національної спілки художників України можна буде в Лебедині до 19 листопада 2019 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.  

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут