Лебедин на долоні

В січні 2021 в Лебедині стартував інноваційний туристичний проєкт «Лебедин на долоні: віртуальний гід міста», що передбачає маркування основних туристичних локацій та пам’яток, за допомогою інформаційних табличок з QR-кодами.

Проєкт має на меті знайомити туристів з історією міста Лебедина, його архітектурними, історичними та іншими надбаннями культурної спадщини. Також проєкт передбачає розробку пішохідних маршрутів, що поєднають основні пам’ятники та локації.

Реалізується проєкт в рамках міської цільової «Програми розвитку туризму в місті Лебедині на 2017-2021 роки» та підтримки Лебединської міської ради. Виконавець по проєкту – відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. Серед учасників проєкту – Лебединський міський художній музей імені Б.К.Руднєва.

На першому етапі буде встановлено 19 інформаційних табличок з QR-кодами на найбільш популярних туристичних локаціях та пам’ятниках Лебедина.

Садово-паркова скульптура “Два лебеді”
Меморіал Слави “ЛЕБЕДИНА ПІСНЯ”

Таблички, розміром 30×40 сммають елементи єдиного стилю та містять назву об’єкта, його опис, а також інструкцію з користування. Варто лише просканувати за допомогою телефону QR-код, і за лічені секунди віртуальний гід надасть вам необхідну інформацію про об’єкт.

Текст на табличках поданий двома мовами – українською та англійською. Найближчим часом доступним також буде аудіо-ряд, тож інформацію можна буде не лише прочитати, а й прослухати. Тематичні сторінки за QR-кодами знаходитися на сайті Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва – https://artmuseum.lebedyn.org/.

Свято-Воскресенська церква (пам’ятка архітектури національного значення, XVIII ст. )

Встановлені такі таблички на пам’ятники архітектури та історії, зокрема, на будівлях

Міської управи

Земської управи

Гостинного двору (торгові ряди)

Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва

Будинку колишнього Повітового училища

Операційного відділення земської лікарні

Воскресенської церкви

Вознесенської церкви

Миколаївської церкви

Покровської церкви

Садибному будинку Василя Євграфовича Щокіна-Кротова

Садибному будинку Миколи Олексійовича Кононенка

Будинку, де народився Борис Гмиря

Будинку, де народився Федір Кричевський

Будинку, де розміщувалася друкарня селянина О.Г. Солодовникова

… а також пам’ятках монументального мистецтва:

Меморіал Слави «Лебедина пісня»

Меморіал Скорботи «Жертвам Голодомору 1932-1933 років»

Пам’ятний знак «Козацька могила»

Пам’ятник Т.Г. Шевченку

За словами ініціатора проєкту – спеціаліста міського відділу культури та туризму Валентини Знаменщикової, «завдяки цьому проєкту жителі та гості міста зможуть глибше вивчити історію Лебедина без допомоги екскурсоводів і перекладачів. Таку практику вже використовують у багатьох країнах та найбільших містах України. Це робить процес знайомства з містом набагато простішим і цікавішимЗа допомогою використання мобільного додатку відбувається магія і таблички оживають».

Організатори проєкту також сподіваються, що інтерактивний гід посилить привабливість зовнішнього й внутрішнього туризму у Лебедині. Крім того, інформація за QR-кодами буде подана й озвучена оригінально – щоб мотивувати до знайомства з Лебедином й до вивчення його історії.

В рамках проєкту також встановлені 11 охоронних дощок на пам’ятниках архітектури та історії.

Зокрема церквах, колишніх будівлях міської управи (ратуша), земської управи (нині – медичне училище), художньому музеї, а також пам’ятниках Лебедина (Меморіал Слави, пам’ятник Т.Г.Шевченка, ін.).