Раритетні стародруки на виставці у художньому музеї

0
1851

Зібрання стародруків Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва вважається одним із найцікавіших серед таких колекцій в області та становить значний науковий інтерес. За довгі роки свого «музейного життя» ці книги зазнали чимало «страждань»: переїзди, «життя в окупації», небуття тощо. Але, попри це, зусиллями музейних працівників колекція збереглася. І, 25 січня 2018 року – вперше представлена відвідувачам художнього музею.

Таке розмаїття давніх книг рідко можна побачити навіть в історичних музеях. І це ще не всі видання, що зібрані засновником музею Борисом Руднєвим та представлені на виставці «Музейні стародруки».

В експозиції, дійсно, унікальні книги від середини XVIII століття на старослов’янській, російській, німецькій, англійській та французькій мові, які колись прикрашали бібліотеки графа Капніста (село Михайлівка), поміщиків Красовських (село Куличка), Анненкових (село Боброве) та ін.

У стародруки вміщені унікальні гравійовані зображення творів мистецтва, що дають можливість на документальній основі відтворити образ розвитку мистецтва в історичному контексті. Прикрасою виставки є унікальне видання «Мистецтво Стародавнього Риму» 1767 року на німецькій мові, двотомне видання у шкіряному переплеті «Описание Императорского Эрмитажа» 1845 року та «Ілюстрований Кобзар» 1886 року. Загалом, на виставці представлено понад 20 унікальних видань, що до цього часу ніколи не експонувалися.

«В книгах криється істина, яку ми прагнемо пізнати, – говорить перший заступник міського голови Ольга Зікєєва, – і така можливість для цього, як виставка стародруків – добра нагода».

Представлені книги – це направду цінні експонати, які нарешті мають змогу побачити лебединці. Всі вони демонструють, на якому рівні стояло книгодрукування і з яким трепетом та бережливістю наші громадяни ставилися до книг. Більш того, старовинні книги несуть в собі не тільки історичну та  мистецьку цінність, вони передають енергетику того часу та енергетику її володарів, зігріваючи  та збагачуючі наші душі, говорить заступник міського голови Олена Кірєєва.

Книги, що представлені на виставці – це не тільки наше минуле, це основа майбутнього, наголосила куратор виставки – головний зберігач фондів Тетяна Химич. Вона закликала усіх присутніх, серед яких були й учні 8-А класу Лебединської СШ №7, оглянути стародруки.

Доповнили інформацію куратора виставки провідні бібліотекарі Ольга Храмцової (міська бібліотека №1), Надія Демченко (міська бібліотека №2) та ветеран музейної справи – Ювеналій Володимирович Голод.

У найближчі тижні виставку «Музейні стародруки» можуть оглянути усі бажаючі. Триватиме виставка до 01 березня 2018 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К.Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: 08:00-17:15, сб. 08:00-16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут