Від народного до професійного

0
2357

Саме під такою назвою 14 грудня 2017 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва відкрилася виставка дипломних та курсових робіт студентів «Декоративно-прикладного відділення» Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського.

Зокрема, на виставці представлено понад 70 робіт, виконаних в різних художніх техніках, традиційних для сучасного народного декоративно-прикладного мистецтва не лише Сумщини, а й всієї України. Серед багатожанрового різноманіття творів – ряд тематичних гобеленів, аплікації, вишивки та декоративно-рельєфні композиції, українські ляльки-обереги, левкас та багато іншого. У всіх творах вгадується їхнє національне походження, у декоруванні вбачаються традиції минувшини, які студенти училища подають по-новому. Багато декоративних композицій виконано з поєднанням різних художніх технік, що надає творам більшої художньої виразності й довершеності.

 

Представила роботи студентів завідуюча «Декоративно-прикладного відділення» Віра Матюшенко, відзначивши, що  роботи студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури часто експонуються на різних виставках, проте в Лебедині – вперше.

– Мені дуже приємно представляти наше училище в лебединському художньому музеї, говорить Віра Олександрівна. Адже Сумське вище училище мистецтв і культури – це вже справжня традиція в нашій культурі. Тут і образотворче мистецтво, і народні промисли, і пісня, і танець, і обряди і фольклор — це величезне багатство, це колосальна ментальність нашого народу, розповіла Віра Матюшенко. Вона також висловила сподівання, що представлені роботи нинішніх студентів та випускників училища стануть до смаку лебединцям, а дев’ятикласники з нашого міста оберуть Сумське училище мистецтв і культури для свого подальшого навчання.

Проте, щоб створити по-справжньому мистецький виріб, студенти проходять не один рік кропіткого навчання, продовжує викладач училища Ніна Негреба. – Вони вивчають символіку, композицію, засвоюють форми виробів колишніх майстрів, а потім беруться й собі творити. Технологічний процес студенти повністю проходять – від початку до кінця, починаючи від обробки і підготовки матеріалу, і до створення завершеного виробу, будь то серветка, килим, гобелен чи вишивка; стаючи згодом справжніми майстрами своєї справи.

Підтвердила слова своїх наставників й студентка 2-го курсу училища із міста Лебедина Світлана Савченко. Для виставки у своєму рідному місті вона підготувала 2 свої роботи – композицію «Натюрморт» та розпис на склі «Родюча й співуча моя Батьківщина».

«Важко повірити, що ці роботи зробили студенти. Вони  досконалі і формою, і кольором, і композицією. Це твори справжніх майстрів», – говорить заступник міського голови Олена Кірєєва. Тим більш приємно, що вони потрапили до нашого міста, і їх можуть побачити лебединці. Олена Кірєєва також передала подяку Сумському вищому училищу мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського (директор Надія Гринь) «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  виставки відділу «Декоративно-прикладного мистецтва» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

Своє захоплення виставкою висловили й присутні на відкритті Тетяна Чуйко, Світлана Тонкошкур, а також учні 8-го класу Лебединської ЗОШ №1. Святковості церемонії відкриття додали українські пісні у виконані учениці Лебединської дитячої школи мистецтв Лізи Зелінської «Крила янголів» та гра на піаніно Анастасії Андрєєвої.

Відвідати виставку студентів Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського можна до 01 лютого 2018 року в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва з вівторка по п’ятницю, (з 08.00 до 17.15) та в суботу (з 08.00 до 16.00). Музей знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. для довідок 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут