Никанор Онацький: історія, факти, документи, творчість

0
2082

20 листопада 2018 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відбулося відкриття виставки «Становлення музейної справи на Сумщині. Никанор Онацький: історія, факти, документи, творчість», що присвячена 100-річчю заснування художнього музею.

Виставка із фондів Сумського обласного художнього музею ім. Никанора Онацького привертає увагу широкого загалу до теми становлення музейної справи на теренах нашого краю. Матеріали подаються на прикладі організації першого музею в Сумах і життєвої трагедії Никонора Онацького, розстріляного в Полтаві за сфабрикованою справою у 1937 році.

 «Концепція виставки – показати трагедію митця на тлі епохи. А епоха 30-х років була дуже суперечлива. Саме в ці роки були всі об’єднання, всі спілки були усунуті, і був лише соціалістичний реалізм», – розповіла директор Сумського обласного художнього  музею ім. Никанора Онацького Надія Юрченко.

В експозиції представлені 23 оригінальні живописні і графічні твори самого художника – засновника музею Никанора Онацького та архівні матеріали з фондів музею та архівів Полтавщини, що відтворюють історичну правду і хронологію подій, які відбувались в житті першого директора музею.

«Особливість виставки в тому, що вперше в експозиції висвітлюється реальний перебіг подій, що відбувалися в житті Никанора Харитоновича Онацького (1875-1937)», – говорить мистецтвознавець та заступник директора Сумського обласного художнього музею з наукової роботи Галина Ареф’єва.

Старший науковий співробітник цього ж музею Ганна Святець познайомила гостей виставки із мистецькою спадщиною Никанора Онацького, що реалізувався не тільки, як професійний художник, а й талановитий педагог, видатний музейник, громадський діяч, археолог, поет і сценарист, збирач  й охоронець національної культурної спадщини. «Його багатогранна діяльність стала джерелом національного відродження сумського краю», – підкреслила Ганна Святець.

Представлені на виставці мистецькі твори та архівні матеріали викликали жвавий інтерес у гостей вернісажу, серед яких була заступник міського голови Олена Кірєєва, що привітала організаторів та учасників виставки, відзначивши, що саме мистецтво та культура сьогодні об’єднують всіх українців.

Доповнили атмосферу вражень чудові музичні вітання від вихованців дитячої школи мистецтв Павла Лавриненка та ансамблю скрипалів (концертмейстр Н.Е. Волкова).

Відвідати виставку «Становлення музейної справи на Сумщині. Никанор Онацький: історія, факти, документи, творчість» в художньому музеї можна буде до 20 грудня 2018 року. Художній музей знаходиться за адресою:  пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут