Світ, у якому наповнюється душа: виставка до 100-річчя Андрія Мордовця

0
1697

17 серпня 2018 року в Лебедині відкрилася вистава до 100-річчя від дня народження Андрія Мордовця. У виставковому залі міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва виставлено кілька десятків творів живопису та графіки.

Його творчість відобразила основні тенденції українського мистецтва ХХ століття, говорить куратор виставки – головний зберігач фондів Тетяна Химич. Андрій Мордовець – художник із феноменальним талантом. За своє життя він створив сотні робіт: від імпресіоністичних пейзажів до психологічних портретів.

Про таких, як Андрій Мордовець, говорять: народився із пензлем у руці. З самого малечку він прагнув бути художником. Шлях до мрії Мордовець розпочав у Харківському художньому училищі, де вивчав основу малюнка і живопису в майстерні В. Корбинського, який став першим наставником художника. Проте, закінчити навчання завадила війна, учасником якої був Мордовець. І лише в 1945, після демобілізації, художник зміг вступити до Інституту мистецтва та архітектури ім. І.Ю.Рєпіна (м. Ленінград). Під керівництвом відомих художників Б. Ольховського, І. Сорокіна та Р. Френца Мордовець здобув прекрасну художню освіту.

Художник був надзвичайно працьовитий, талановитий та цілеспрямований, створив сотні живописних полотен, тисячі зарисовок та ескізів. Його роботи за життя експонувалися на численних виставках по всій Україні, та знайшли своє місце в галереях, музеях і приватних колекціях. Крім того Андрій Мордовець був доволі щедрою людиною – він подарував сотні своїх полотен друзям, колегам, знайомим, в тому числі 120 своїх картин він передав в дар Лебединському художньому музею, 28 із яких були представлені на виставці.

До експозиції виставки увійшли найбільш знакові із них, що не лише розкривають живописний магнетизм художника, а й звертаються до енергії української душі, до нескореності духу, що нині є доволі актуальним. Для лебединців виставка буде ще цікава й тим, що Андрій Мордовець – наш земляк. Він народився на хуторі Куличка, неподалік від Лебедина (територія Будильської сільської ради), проте, майже все життя прожив на Чернігівщині, де його пам’ятають як людину глибокої і цілісної натури, закоханої у життя і мистецтво.

Його образи завжди життєві і переконливі. Воно й не дивно, адже художник все своє життя працював на натурі. Він об’їздив всі куточки України, не забуваючи і про місто Лебедин, якому присвятив кілька десятків своїх творів.

Для багатьох гостей музею виставка стала приємною несподіванкою і захоплюючим знайомством із непересічним талантом Андрія Мордовця,  яскравим, чистим  сприйняттям довколишнього світу природи і людини у цій природі, із по-філософськи заглибленим і трепетним відчуттям життя. Нікого не залишив байдужим «Портрет Бориса Ткаченка», ліричні краєвиди Лебедина, Кулички, Бобрового.

Зокрема, перший заступник міського голови Ольга Зікєєва відзначила унікальність таланту, який дарує лебединська земля. «Лебедин – місто особливе. Особливе своєю архітектурою, особливе традиціями, нашою історією. Але Лебедин – це, в першу чергу, самі лебединці – робітники, вчителі, лікарі, письменники, і звісно – художники, такі як Андрій Мордовець, чиє мистецтво наповнене образами нашої природи, образами видатних особистостей, що творять нашу історію».

З вернісажем нової виставки музейних працівників привітали й численні гості:  Тетяна Чуйко, Іван Мальцев, Микола Голуб, Ольга Паливода, працівники культури, викладачі та просто шанувальники мистецтва.

А музичним подарунком для всіх присутніх стали виступи вокалістів міського відділу культури Світлани Циханської та Тетяни Бондар.

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва запрошує всіх охочих відвідати виставку «Світ, у якому наповнюється душа», де глядач зможе побачити динамічність та активність кольорової гами, незвичність і легкість у подачі сюжетних ліній, вишуканість та норовливість композицій Андрія Мордовця. Триватиме виставка до 18 вересня 2018 року.

Художній музей знаходиться за адресою:  пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут