«Естетика Свободи» в художньому музеї

0
1804

Нова виставка «Естетика Свободи» відомого сумського фотохудожника Сергія Малюка відкрилася 14 вересня 2018 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

Сергій Малюк (1968) – фотохудожник, журналіст, громадський діяч. Організатор та учасник численних фотохудожніх виставок в Україні. Восени 2015 року увійшов до Національної спілки журналістів України, взимку ж цього року був прийнятий до Сумської обласної організації Національної спілки фотохудожників України.

   

Так, «що таке свобода» і чому у неї повинна бути своя естетика? Кожен вирішує цю «загадку» так, як йому підказує його внутрішньо свобода. Сам же Сергій Малюк відзначає, що у своїх роботах намагався зрозуміти час. Він пояснює це на прикладі фотографії, яка стала обличчям виставки, – погляд через цегляну трубу, яка служить як би вікном з темряви в світ, наповнений світлом. Напівзруйнована труба стала вікном, через яке видно дерева і небо з хмарами. «Ми повинні відкинути вантаж застарілих проблем і зрозуміти, що все дуже просто – це коло і свобода за його площиною. Ідея в цьому», – говорить автор.

Але «Естетика Свободи» – це не лише цикл фото об’єднаних однією ідеєю, це і свобода в оформленні експозиції, і естетика в розташуванні робіт. Фотороботи не мають рамок, відрізняються розміром, змішані кольорові і чорно-білі фото, є цифрові і з плівки. Підписані різними мовами: російською та українською.

Всього в експозиції 32 фотосвітлини, виконані автором на фотопленерах за останні 3 роки. Географія робіт охоплює місця Сумської, Львівської та Вінницької областей.

– Виставка цікава, вона надихає не тільки на роздуму про свободу, а й спонукає замислитися над іншими важливими питаннями. Мені здається, секрет успіху фоторобіт Сергія в їх простоті. Він знає та відчуває атмосферу кожного моменту. І вона прекрасно передана в кожному фото, – говорить заступник міського голови Олена Кірєєва.

Вона також передала вітання від міського голови та вручила Сергію Малюку подяку «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  авторської фотовиставки  «Естетика Свободи» в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».

Оригінальні фотосвітлини викликали жвавий інтерес у присутніх на виставці учнів 10-го класу Лебединської ЗОШ №5 та гостей вернісажу. Зокрема, починаюча лебединська фотохудожниця Лілія Єфремова відзначила, що дуже добре, коли до Лебедина все частіше приїздять такі автори, як Сергій Малюк. Адже це, на її думку, сприяє мистецькому й інтелектуальному розвитку фотографії в нашому місті.

З відкриттям першої лебединської виставки Сергія Малюка привітали й гості вернісажу:  Тетяна Чуйко, Іван Мальцев, Валентина Кричкевич та Ніна Клєцко, працівники культури, викладачі та просто шанувальники фотомистецтва. А музичним подарунком для всіх присутніх стали виступи вихованців дитячої школи мистецтв Олесі Степанової («Весь цей джаз», клас Алли Балабан) та Маргарити Бойко (скрипка, клас Наталії Пилипенко).

Триватиме виставка «Естетика Свободи» Сергія Малюка в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва до 18 жовтня 2018 року. Музей знаходиться за адресою:  пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут