«4 сезони незвіданого…» Яни Карпової

0
2446

Сьогодні, 03 лютого, в Лебединському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва стартувала виставка фотосвітлин учениці 11-го класу Лебединської СШ №7 Яни Карпової, під час якої молода авторка вперше представила публіці свої фотороботи.

Символічно сприймається  й назва виставки «4 сезони незвіданого…». Це певна спроба об’єднати різні цикли фоторобіт виконаних протягом останнього року, підсумувати та презентувати накопичені знання та вміння. А це по-особливому важливо для молодого художника.

Яна переконана, що часто сіра буденність міста примушує нас не помічати очевидні неповторні речі. Проте, якщо на хвилину вибитися із шаленого ритму і зупинитися, то можна побачити справжні дива, що нас оточують…

Фотографією Яна займається з дитячих років. Фотографує все і скрізь.. Її захоплює природа, пейзажі, літні, зимові, різні краєвиди, цікавить старий-новий Лебедин. Пробує фотохудожниця себе й у напрямку макрофотозйомки.

Саме техніка макрофотографії, що трансформує світ дрібних об’єктів у великому масштабі, стала головною темою представленої фотовиставки. «Збільшений світ стає ще цікавішим», говорить про свої фотороботи Яна, розкриваючи композицію фотосвітлин.

27 тематичних фоторобіт показують світ природи таким, яким його не побачиш неозброєним оком. На цих фото представлені квіти, ті ж равлики, різні комахи, і в них свої життя. І якраз цінність цих фотографій Яни Карпової, що вона через фотоапарат дає змогу нам побачити цей цікавий макросвіт.

Фотографії викликають цікавість і в тому плані, що вони з однієї сторони, допомагають людині заново відкрити для себе світ, помітити нове і дивовижне в звичайних явищах і речах, а з іншої – дозволяє фотографу представити оточуючим власний погляд на об’єкти, поділитися тими відкриттями, які він зробив в цьому уважному спогляданні деталей.

Подивитися на роботи молодої фотохудожниці прийшли чимало мешканців міста. Високу оцінку роботам Яни Карпової дали голова міської громадської ради Сергій Демченко та голова громадської організації «Місто 2.0» Сергій Воронов.

«Виставка дуже цікава та відрізняється від виставок, які я бачив раніше. Всі роботи технічно дуже грамотно зроблені. І потрібно віддати шану автору, скільки витримки, терпіння та часу вона витратила на кожну роботу, щоб її створити. Це дуже високий клас фотографії», – говорить Сергій Воронов.

Підтримують Яну у її захопленнях і рідні, і друзі. Зокрема, однокласниця Яни – Зоя Бруньова в тему виставки виконала композиції на піаніно «Were is my mind» та «Goner». Серед перших відвідувачів виставки було багато молоді що охоче ділилася своїми відгуками про виставку.

Фотомистецтво і музика – на відкритті виставки так тісно переплелись, подарувавши присутнім пам’ятну мить насолоди від баченого і чутого. Відкривати нові імена, організовувати цікаві знайомства із творчістю наших земляків завжди готові працівники Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Вони разом з Яною запрошують лебединців оглянути виставку «4 сезони незвіданого…», яка діятиме в музеї протягом місяця. Знаходиться музей за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-пт. з 08.00 до 17.15, в сб. з 08:00 до 16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. Тел. для довідок: 2-18-81.

Зупинятись на досягнутому Яна не збирається – у задумах показати глядачу ще багато цікавого. А на згадку про першу виставку, міський голова Олександр Бакликов передав Яні подяку «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття авторської фотовиставки «4 сезони незвіданого…» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут