«Творчі та різні» в Лебединському художньому музеї

0
2112

20 березня 2019 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка сучасних українських митців «Творчі та різні». В експозиції, що включає 18 живописних робіт та 4 скульптури можна побачити роботи знаних на Сумщині художників: Олександра Яловенка, Сергія Степанова, Віктора Конотопського та скульптора Олега Прокопчука.

Свою виставку автори називають результатом творчої дружби. Кажуть, що їм імпонують роботи один одного. Працюють переважно в жанрі пейзажу та натюрморту, звертаючи багато уваги на світло та колір.

Та справжньою родзинкою виставки стали скульптурні портрети, присвячені видатним лебединцям, роботи Заслуженого скульптора України Олега Прокопчука. Це, барельєф Давида Бурлюка (гіпс, 2007), скульптурні портрети Івана Тарасенка та Л.П.Чемена, а також модель пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр., що встановлений в місті Суми. Особливо приємно, що всі свої виставлені скульптури Олег Прокопчук передав в дар художньому музею, і тепер вони залишаться в місті Лебедині.

Куратор виставки – науковий співробітник художнього музею Алла Подвезько представляючи авторів, підкреслила, що кожен з учасників, по своєму різний, що і відображено в назві виставки:

Віктор Конотопський – професійний художник, учасник багатьох  художніх виставок. На його полотнах  – мальовничі, рідні серцю краєвиди, натюрморти, портрети, що надихають красою та дають відчуття гордості за наших митців, нашу талановиту націю.

Олег Прокопчук – талановитий художник та скульптор; член  Національної спілки художників України з 1977 р. Автор пам’яток, бюстів, меморіальних дощок видатним діячам області та країни. Працює в області монументальної і станкової скульптури, модельерної пластики, акварелі, олійного живопису. 

Сергій Степанов – охтирський художник, член Національної спілки художників України. Експонент численних колективних та персональних виставок у Сумах, Харкові, Львові, Києві, Охтирці, Лебедині.

Олександр Яловенко  — український художник-пейзажист, портретист, член Національної спілки художників України. На його картинах – переважно пейзажі. Природу автор вважає своєю музою. 

Роботи сучасних майстрів викликали жваве зацікавлення перших гостей виставки. Зокрема, заступник міського голови Олена Кірєєва зазначила, що виставка – справжня подія в культурному житті міста Лебедина, що не залишає нікого байдужим. Вона також вручила художникам подяки від міського голови «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  виставки «ТВОРЧІ ТА РІЗНІ» в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».

Щирі слова привітань та побажань плідної творчої праці висловили й інші гості вернісажу. Зокрема, історик та краєзнавець Борис Ткаченко, друзі музею – Тетяна Чуйко та Іван Мальцев, інші гості. На відкритті виставки також були присутні учні Лебединської ЗОШ №6 та представники громадської організації «Мистецька платформа Лебедина, які ділилися враженням від виставки.

Відкриття виставки завершилося ще одним приємним сюрпризом. Так, свої роботи музею подарували Віктор Конотопський «Замкова гора» (полотно, олія), 2017 та Олександр Яловенко «Етюд церкви в с. Кам’яне» (картон, олія) 1994, «Автопортрет» та Портрет художника Леонтія Костура», 2018. Позитивний настрій доповнили – музичні композиції під гітару, у виконанні того ж Олександра Яловенка.

В художньому музеї відзначають, що ідея виставки покликана розкрити лебединському глядачеві мистецький світ чотирьох сучасних митців, виявити їхні художні інтенції у різноманітності пошуків і творчих концепцій. Учасники виставки – представники різних творчих поколінь, які вже встигли утвердитися в певних духовних цінностях та прокласти кожен свій шлях у мистецтві. Проте їх поєднує готовність до експерименту, здатність бачити світ захопленими очима першовідкривачів і кипуча енергія спрямована на досягнення нових вершин. Їхнє спільне кредо – пізнавати природу через барви, спонукає до все нових і нових мандрівок улюбленими місцями.

Триватиме виставка «Творчі та різні» до 10 травня 2019 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут