«Барви життя» Дмитра Маковецького

0
1602

У Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва – знову гості. Цього разу приводом стало відкриття виставки «Барви життя» талановитого художника Дмитра Маковецького з Лебедина.

Молодий митець представив на розсуд поціновувачів мистецтва добірку полотен, які створені на протязі останніх двох років.

В основі творчості художника – неймовірна ніжність, щирість, відкритість. Художня манера Дмитра Маковецького вирізняється хаотичними на перший погляд, крупними штрихами які в поєднанні з завжди продуманим і контрастним тлом створюють у глядача враження присутності: «На ганку», «Рибалки», «Господарочка», «Прогулянка», «Працював до вечора» та інші. Автор вважає, що у роботах повинна бути щирість, чуттєвість, емоції, пульсуючий живий мальовничий простір і передати ці відчуття йому справді вдається якнайкраще.

У своїх картинах майстер намагається показати те, що його надихає – це краса оточуючого світу в різні пори року: «Перший сніг», «Останнє листя», «Вечір у весняному саду», «Золоті поля»… Любов до життя – головна концепція художника. Він не має ідолів у мистецтві чи постулатів, просто творить для себе. Йому подобається Лебедин, він обожнює природу, а особливо мерехтливе світло в лабіринтах людських душ.

Привітала Дмитра Маковецького з презентацією уже другої персональної виставки у художньому музеї тимчасово виконуюча обов’язки міського голови Оксана Древаль, відзначивши його високу майстерність. Виконуючи приємну місію, Оксана Анатоліївна вручила художникові Подяку за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук.

Директор музею Андрій Гєльмінтінов також подякував художникові та висловив  захоплення від картин, які вирізняються яскравим, витонченим стилем і свідчать про любов митця до рідної землі, і його бажання передати цю любов на полотні.

Своє враження від картин висловили й інші гості вернісажу: «Маю найпозитивніші емоції від споглядання картин. У творах відчувається професіоналізм, рука майстра. Цікаві пейзажі, натюрморти, портретні роботи» – говорить Іван Мальцев, голова громадської організації «Мистецька платформа Лебедина».

«Переглядаючи роботи художника, неначе переносишся у романтичний світ, вдихаєш повітря чудових куточків природи. Відчувається великий талант митця» – говорять учні 11-го класу ЗОШ №5, які були першими відвідувачами виставки.

Разом з художником, радість від виставки розділила й дружина Дмитра Маковецького – Олена Маркович. Доповнили атмосферу вражень музичні дарунки учениць 6-А СШ №7  Олесі Степанової, Анастасії Васьковець, Анастасії Коваленко (виконали пісню «Рідна серцю Україна»), а також учениця 4-А Поліна Влізькова (музичний керівник – Оксана Бубон), що виконала пісню «Квітка душа».

Виставка «Барви життя» Дмитра Маковецького триватиме до 10 жовтня 2019 року. Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут