«Фотопроза» Юрія Зайцева

0
2432

16 серпня 2017 року, в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка світлин талановитого фото-художника Юрія Зайцева.

Юрій Зайцев – фото-художник з м. Гадяча, що створює свої роботи шляхом проектування складних світлових ефектів і зображень на світлинах. Колеги Юрія Зайцева стверджують, що його роботи можна впізнати серед інших, завдяки чудовій грі зі світлом, професіоналізмому побудови композиції та художньої довершеності. Юрій Зайцев частий учасник фотовиставок у своєму рідному місті та на Полтавщині.

На виставці представлено 24 фотосвітлини, які досить різні за своєю тематикою та технікою виконання. Серед них види Полтавщини, Сумщини, яскраві краєвиди, ліричні та філософські композиції, що розкривають красу зупиненої миттєвості. Для всіх них характерна самостійна мрійливість, що створює відчуття, наче натура на них не домальована або не завершена, що відкриває шлях для уяви глядача.

Привітати автора на відкритті виставки завітали численні друзі, місцеві фото-художники та представники громадськості. Звертаючись до них, Юрій Зайцев зауважив, що в чомусь на цю виставку його надихнули саме лебединці та лебединська природа.

«Напевно, я б сам не ризикнув організувати виставку, але завдяки підтримці друзів та колег, які теж причетні до цієї виставки, і з якими я пропрацював у Лебедині, ця виставка відбулася. Вони дали мені впевненість, що ці роботи мають право на життя», – зауважив автор.

За словами фотографа, виставка має назву «Фотопроза», тому що вона відображає життя, багато в чому – прозаїчне, але насичене моментами, що роблять його яскравим та емоційним. «Навколо нас з вами постійно багато подій, і є навколо багато маленьких та великих речей, які хочеться залишити на фото, показати свій погляд на певні речі», – додав автор.

Привітали автора із першою виставкою в Лебедині гості вернісажу. Звертаючись до Юрія Зайцева, міський голова Олександр Бакликов не приховував свого захоплення, зауваживши, що це не просто фотографії, а справжні фото-картини.

«За вірне служіння мистецтву, талант і творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  авторської виставки «ФОТОПРОЗА» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва» Олександр Бакликов вручив Юрію Зайцеву подяку.

Привітали фото-художника з лебединським дебютом та побажали йому подальших успіхів та нових виставок заступник міського голови Олена Кірєєва, гості музею Тетяна Чуйко та Світлана Тонкошкур.

Тепла атмосфера відкриття продовжилася спілкуванням з автором, під час якого Юрій Зайцев із задоволенням розповів про свої власні роботи, техніку їх виконання та їхню історію створення. В планах у Юрія ще не одна виставка.

Виставку фотосвітлин можна відвідати в художньому музеї протягом наступного місяця. Музей знаходиться за адресою: пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-п.т з 08.00 до 17.15, сб.з 08:00 до 16:00.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут