Образи, що надихають

0
1748

21 грудня в Лебединському міському художньому музеї відкрилася цікава виставка одеського художника Всеволода Цимпакова (1903-1968).

Виставка «Образи, що надихають», присвячена 115-й річниці від дня народження художника та знайомить глядачів з його мистецькою спадщиною. Всього в експозиції 18 робіт (із колекції Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва): 7 живописних та 11 графічних (пастель, олівець), що зачаровують почуття. Неможливо пройти повз якусь з них байдуже. Його композиції дуже природні та гармонійні у своєму рішенні, лінії плавні, округлі й нескінченні, лише бездоганний смак. І що прикметно – роботи його завжди матові. Всеволод Цимпаков – справжній колорист.

Народився художник в Одесі, в родині маляра-скульптора. У 12-тирічному віці  вступив до Одеського художнього училища, де за один рік виконав п’ятирічну программу навчання. 5 років, навчався у Вільних художніх майстернях у Т. Дворнікова та К. Костанді. У 1927-му закінчив Одеський художній інститут. Про віхи життя та творчості великого майстра живопису розповідали гостям під час відкриття виставки.

Всі, представлені в експозиції картини були подаровані художньому музею у 1974 році вдовою художника – Синані Цимпаковою. Більшість з картин – написані пастеллю. Найбільш сильно і повно майстерність художника розкрилася в написанні портретів саме в цій техніці. В світлій, ніжній, живописній гаммі, на яку тільки здатні пастельні кольори художнику особливо вдалися жіночі образи: три портрети дружини художника, створені у різні роки, а також «Портрет художниці Юлії Гниленко» та «Портрет Марини Климової». Тема жіночої краси продовжується в роботах «Юність» та «Оголена». Теплі кольори і відтінки картини, штриховий фон підкреслюють всю красу зображення. Всі роботи сповнені любов’ю до зображуваних. Жінки виглядають ніжними, жіночними і зображені дуже реально.

Прикметно, що коли Всеволод Цимпаков повернувся до написання олійною фарбою, чистота та прозорість кольорів, оксамитовість тонів нагадували пастель. Прикладом такої роботи є картини «За читанням», «Жінка з віялом», «На дачі». На виставці представлені й графічні роботи олівцем «Диригент  Климов», «малюнок з архітектора О.В. Шусева», та робота «Портрет Лансере».

Атмосферу гармонії художньої виставки доповнили музичні вітання Світлани Циханської. Своїми враженнями також ділилися голова громадської організації «Мистецька платформа Лебедина» Іван Мальцев, гості музею Світлана Тонкошкур та Валентина Коверга.

Виставка у художньому музеї триватиме місяць. Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. Сайт музею – https://artmuseum.lebedyn.org

Химич Т.Т., головний зберігач фондів ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут