«Природа у кадрі» Миколи Торяника

0
3008

Нова виставка «Природа у кадрі» від відомого фотомайстра Миколи Торяника відкрилася 16 листопада 2017 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

Микола Федорович Торяник – інженер за освітою, проте останні 15 років присвятив мистецтву фотографії та кіно. Роботи фотохудожника неодноразово відзначалися під час національних та міжнародних виставок та фестивалів. Але в Лебедині Микола Торяник вперше представляє свої роботи. І для цієї виставки автор відібрав більше 20 великоформатних фотографій, що розкривають красу світу флори і фауни.

«В Україні багато дивних і прекрасних місць, – вважає фото-художник. – Куди б ви не поїхали, скрізь можна знайти диво. Кольорові пейзажі, дивовижні ліси, фантастичні поля і сади, які можна знайти подорожуючи по різних місцях».

Саме ці фотографії автор пропонує переглянути на фотовиставці. Серед його робіт дивовижні природні ландшафти Полтавщини, Сумщини. Тут є і чудові природні замальовки, чарівні своєю свіжістю і кольором весняні фото, звичайно ж  автор не обійшов стороною тему тваринного світу. Адже гарна жива природа нашої країни настільки різноманітна і неповторна, що дуже складно зупинитися на якомусь одному моменті, і неможливо порівняти, що красивіше, кожна ділянка природи по-своєму прекрасна і незвичайна вважає фотомитець.

Серед захоплень Миколи Торяника особливе місце займає кіномистецтво. На багатьох кінофестивалях він займає призові місця. Фільмів про природу (і не тільки) Микола Торяник зняв безліч. Це короткі етюди. Хоча є в нього й серйозніші роботи. Наприклад, документальні про Євромайдан. Їх нерідко показують на патріотичних заходах. Кінострічки про Революцію гідності Микола Федорович представляв, зокрема, на Міжнародному кінофестивалі в Чернігові.

Найбільше він любить знімати в своїх фільмах природу, що живе за своїми вічними законами, не зважаючи ні на які суспільні зміни і злом. А також показує життя українського села, етнографічні особливості його культури, традиції проведення свят з масовими гуляннями та видовищами, тобто, те, що відходить у небуття разом з поколіннями, які йдуть у вічність.

Саме такі фільми Микола Торяник привіз у Лебедин, що і були запропоновані гостям виставки та учням ЗОШ №1. Автор представив із своєї колекції два короткометражних фільми «Тумани МаліБу» (село Малі Будища) та «Душа українського народу», у яких передана неповторна природа Полтавщини.

Привітала Миколу Торяника із лебединською виставкою заступник міського голови Олена Кірєєва. Вона звернула увагу присутніх на цікаві фотороботи, відзначивши фотозамальовку під назвою «Ікар». На ній, в образі античного героя зображено кристал звичайнісінької води. Олена Кірєєва також передала Миколі Торянику подяку від міського голови та побажала творчого натхнення та нових цікавих виставок.

Захоплення присутніх викликали й короткометражні фільми майстра. Не дивлячись на те, що фільми тривають по кілька хвилин, вони надзвичайно виразні, і дивитися їх можна безліч разів.

Щодо виставки «Природа у кадрі», то лебединські цінителі сучасного фотомистецтва можуть ознайомитися з нею упродовж місяця після її відкриття за адресою: пл. Волі, 17. Графік роботи художнього музею: вівторок-п’ятниця з 08.00 до 17.15, в суботу з 08:00 до 16:00. Тел. для довідок: 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут