Виставка «Жіночі руки особливі» в художньому музеї

0
2382

Одразу дванадцять лебединських майстринь представили свої роботи на виставці декоративно-прикладного мистецтва «Жіночі руки особливі», що 06 березня 2018 року відкрилася в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

На виставці представлено, майже, сотню витворів народного мистецтва, створених руками лебединських жінок у різних жанрах та з різноманітних матеріалів: бісеру, паперу, тканин і ниток. Стіни виставкового залу прикрасили живописні роботи, картини вишиті гладдю та хрестиком, декоративні ляльки та композиції. В багатьох роботах простежуються особливості розвитку рослинно-квіткового орнаменту нашого краю. Око милують і різнокольорові композиції з бісеру, вишиті ікони, ляльки-мотанки, вишиті подушки, а також цікаві квіткові та рослинні композиції.

 

Організована виставка за ініціативою управління праці і соціального захисту міськвиконкому (начальник – Валентина Губська), сприяння Лебединської міської спілки жінок (голова організації Ніна Гончарова) та присвячена Міжнародному жіночому дню – 8 березня.

Куратор виставки Тетяна Химич акцентувала увагу на тому, що це виставка нашої духовної енергетики, адже у народному мистецтві закладена велика традиція, символіка, пронесена крізь століття. І народні майстри, зокрема й учасники виставки із нашого міста створюють високохудожні твори мистецтва, при погляді на які серце сповнюється гордістю за наших земляків.

На виставці представлено вишивку хрестиком Галини Діскант, Наталії Воронової та Галини Богач, вишивку бісером Олени Бражніченко, Наталії Нечитайло, Олени Баль, Світлани Коваленко, Тетяни Мальцевої, живопис Ольги Москаленко. Увагу гостей також привернули композиції з бісеру Любові Калюжної, топіарії (декоративні дерева) Анни Корчменко та об’ємні ляльки Людмили Павленко.

Першими гостями виставки були студенти педагогічного училища, рідні та друзі майстринь, колеги по ремеслу, інші представники мистецьких кіл та численні шанувальники їх таланту. Завітала поздоровити учасників виставки і заступник міського голови Олена Кірєєва. Вона вручила народним майстриням Дипломи міського голови Олександра Бакликова із щирими словами вдячності за невичерпну енергію та відданість справі, а також поділилася власними враженнями від виставки. «Сьогоднішня виставка – це, справді, чудова нагода для знайомства із талантом мешканців Лебедина. Їх роботи дивовижні, вони не тільки милують око, розкривають красу української землі, а й дають натхнення на нові звершення», – сказала  Олена Кірєєва.

Ділилися враженнями й інші відвідувачі виставки: «Чудові роботи наших майстрів, які ми бачимо на експозиції – яскравий приклад того, що в Лебедині живуть талановиті люди, – сказала представник міської організації інвалідів Тетяна Чуйко. – А відкриття цієї виставки – доволі значуща подія в житті нашого міста».

Дякуючи гостям за щирі вітання, учасники виставки закликали усіх цінувати кожну мить життя, ставитися до будь-якої обраної професії з любов`ю, шанувати мистецтво та все, що наснажує людину жити і творити.

Піднесену атмосферу відкриття доповнили виступи  на гітарі учня дитячої школи мистецтв Андрія Суворова та солістки центру культури і дозвілля Олена Листопад, що заспівала під гітару кілька сучасних пісень у власній обробці.

Триватиме виставка «Жіночі руки особливі» у Лебединському художньому музеї впродовж березня 2018 року. Знаходиться музей за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-пт. з 08.00 до 17.15, в сб. з 08:00 до 16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. Тел. для довідок: 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут