Зал № 4 : Мистецтво початку ХХ ст.

0
4745

В залі експонуються твори українського і російського мистецтва початку ХХ століття. В цей час різко загострюється боротьба між різними напрямами, стилями і течіями в мистецтві. Поряд з реалістичними створюються натуралістичні, імпресіоніські, символістські твори мистецтва.

Академічні риси характерні для творчості харківського художника Є.Г. Волошинова. Його живопис багатий і колоритний. Натюрморт «Яблука в соломі» і пейзаж «Життя в житі» відзначаються витонченістю малюнка ретельною розробкою тональних співвідношень.

Натуралізмом позначені твори харківського портретиста І.М. Святенка з його ретельними і вмілими виписуваннями деталей, майстерним використанням світлотіні для ліплення зображуваної фігури (портрети місцевих поміщиків Я.В. Кучерова і графа В.О. Капніста).

Поривчастим, експресивним мазком написаний невідомим художником натюрморт «Айстри». Картина приваблює вишуканістю колориту і вільним трактуванням форми. Кольорові тіні і рефлекси створюють світлий, тремтливий, повітряний живопис.

Багатий колорит, яскравість фарб, декоративність відзначають картину художника І.І. Загоскіна «Іспанки». Картина пронизана настроєм життєрадісності. Тут відчувається вплив французької школи імпресіонізму, а саме – художник виявляє інтерес до миттєвого руху, плинних вражень, мінливої форми.

Художник О.А. Красовський жив і працював у селі Куличка Лебединського повіту. Свої картини він малював переважно пастеллю. Цикл краєвидів «Куличанський етюд», «Зима» і «Контробандисти» – своєрідний триптих.

Художник Н.Х. Онацький створив близько 200 полотен, викладав малювання в Лебединській чоловічій гімназії, був організатором і першим директором Сумського художнього музею. Живопис Онацького красивий і радісний, про що свідчить інтер’єр «Вітальня», намальований у Лебедині в 1912 – 1915 роках.

Скульптор, живописець і графік Ю.М. Бразоль-Леонтьєва останні роки життя провела в Лебедині, де влітку 1918 року була організована персональна виставка її творів. Чарівне дихання природи відчувається в її численних натюрмортах і пейзажах. Найзначніші за художньою виразністю скульптурні твори Бразоль-Леонтьєвої. Натуралізм і антична міфологія знаходять своєрідне поєднання в композиції «Аврора». Цей твір сюжетно і тематично споріднений з іншими скульптурними  композиціями, в яких втілені жіночі образи («Діана» і «Флора» невідомих митців, «Дівчина на скелі»/ «Луна хвилі»/ Л. С. Бернштейна–Сінаєва).

Увагу відвідувачів привертають старовинні меблі, зокрема – різне крісло-дуга (з рукавичками) ручної роботи майстра Василя Шутова (70-і рр. ХІХ ст.).

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут