Виставку студентських робіт відкрили в Лебединському художньому музеї

0
2463

Стає вже доброю традицією проведення в гостинних залах Лебединського міського художнього музею ім. Б.К.Руднєва виставок не тільки художників, а й талановитих народних майстрів. Цього разу свої роботи представили студенти-медики та викладачі Лебединського медичного училища ім. проф. М.І. Сітенка. Виставка з їхніми роботами відкрилася в художньому музеї 03 квітня 2018 року.

Лебединське медичне училище ім. проф. М.І. Сітенка завжди активно веде громадську роботу в місті, проте виставку в музеї підготували вперше.  У цьому дебютному проекті училищем представлено понад сто творів на виставці під назвою «В роботах студентського дозвілля є світло милосердя, доброти і уміння». Всі експонати виставки – зроблені руками студентів та їхніх наставників – викладачів училища. Тут можна побачити справжні картини, графічні малюнки та багато іншого.

Широко і різноманітно представлено твори декоративно-прикладного мистецтва. Це, зокрема, вишивку хрестиком та бісером, композиції з бісеру, в’язані вироби, декоративний розпис, а також декоративні ляльки. Всі ці техніки та види ремесел дають студентам можливість емоційно та переконливо виразити своє ставлення до світу, історії свого народу, власне бачення краси. Виставка відкрилася напередодні великого християнського свята Великодня, і саме тому акцентом на ній є ікони, вишиті бісером. Експонуються також вироби з паперу, топіарії та композиції з різних матеріалів.

Багате розмаїття технік виконання, тем і сюжетів, оригінальні рішення знайомих мотивів навіть у традиційних жанрах та видах мистецтва – це завжди цікаво для відвідувача, тим більше – сучасного, який вітає творчий експеримент та надає перевагу виставкам різноплановим та таким, що розкривають творчу індивідуальність кожного майстра, відзначає куратор виставки – головний зберігач фондів музею Тетяна Химич.

Підтримали ініціативу студентів щодо виставки своїх творчих робіт й адміністрація училища та присутні на виставці директор училища Олександр Удодік та його заступники: з навчальної роботи Жанна Смолова та з виховної роботи Світлана Пухно. Вони впевнені, що знання, традиції та новаторство – це крила, які дають молодій людині можливість осягнути безмежний і прекрасний світ мистецтва.

Символічно, що виставка студентів училища відкрилася саме навесні, адже вікова категорія більшості авторів робіт являє собою якраз весняний період життя, сповнений сміливих творчих задумів, мистецьких експериментів та юнацького романтизму, що, зрозуміло, завжди створює відповідну ауру, говорить культорганізатор медичного училища Любов Ларіна.

Привітав студентів із відкриттям виставки в художньому музеї й міський голова Олександр Бакликов. Олександр Миколайович відзначив розмаїття, техніку і символічну образність виставлених в експозиції робіт, та побажав студентам успіхів у професії та натхнення на шляху розвитку свого таланту. «Впевнений, що виставка молодих талановитих особистостей налаштує відвідувачів музею на позитивні емоції та гарний настрій, а для творчої молоді стане поштовхом до пошуку нових мистецьких ідей світу прекрасного», – говорить очільник міста.

Приємну атмосферу виставки доповнила жива музика у виконанні студентів медичного училища. Під гітарні акорди Ірини Леоненко та пісні на слова Сергія Єсеніна у виконанні Марії Тарасенко та Діани Демидюк, перші відвідувачі виставки – учні Лебединської ЗОШ №1 знайомилися з роботами своїх однолітків – студентів медичного училища. Утім, якщо у вас виникло бажання подивитися та скласти своє власне враження, то маєте ще час та змогу. Виставка діятиме до кінця квітня 2018 року.

Знаходиться музей за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-пт. з 08.00 до 17.15, в сб. з 08:00 до 16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. Тел. для довідок: 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут