«Мальовнича Україна» в художньому музеї

0
2566

16 травня 2018 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкрилася виставка творів українських художників другої половини ХХ століття, під назвою «Мальовнича Україна». 

Для виставки обрані роботи художників, які ідентифікують себе з українським етносом та у своїй творчості звертаються до витоків нашої культури. Зокрема, це Микола Глущенко, Сергій Шишко, Тетяна Яблонська, Іван Марчук, Андрій Коцка, Георгій Меліхов, Йосип Бокшай, Володимир Микита, Валерій Франчук, Золтан Шолтес та інші знані майстри. Всього в експозиції 22 живописних твори, що несуть в собі енергетику людської гідності та пробуджують у глядача національну свідомість.

Такий масштабний та значимий культурно-мистецький проект вдалося реалізувати завдяки співпраці з Сумським обласним художнім музеєм імені Никанора Онацького, із колекції якого і походять художні твори.

Поєднання  в одному просторі робіт геніальних художників другої половини ХХ допомагає краще зрозуміти їх творчість, замислитися над тематикою формотворчих пошуків українських митців, які охоплюють широкий діапазон – від реалістичної творчості до виявів пуантелізму та пльонтилізму, говорить автор ідеї та куратор пересувної виставки – головний зберігач фондів Сумського обласного художнього музею Ольга Плохута.

Крім часової приналежності, твори також об‘єднує яскраво виражений національний колорит. В них поданий справжній зріз українського мистецтва від середини ХХ століття до сьогодення. Виставлені роботи також представляють унікальну можливість побачити основні мистецькі тенденції, що вплинули на розвиток образотворчого мистецтва та визначили шляхи його розвитку.

Яскраві картини, більшість із яких відображають живописні традиції Західної України, викликали жвавий інтерес у присутніх на виставці учнів 9-го класу Лебединської СШ №7 та гостей вернісажу, серед яких була перший заступник міського голови Ольга Зікєєва, що привітала організаторів та учасників виставки та відзначила, що саме мистецтво сьогодні об’єднує всіх українців, «адже на виставці бачимо представників різних регіонів, тут разом – і Захід, і Схід, і Південь, і Центр України».

Вона також передала подяку представникам Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького від міського голови Олександра Бакликова «за вірне служіння мистецтву, активну творчу, виховну та просвітницьку діяльність, а також  з нагоди організації  виставки «Мальовнича Україна» в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва».

Привітали присутніх також секретар міської ради Оксана Древаль гості верн та гості вернісажу Світлана Тонкошкур й Іван Мальцев. Доповнили атмосферу вражень чудові музичні вітання від вихованців дитячої школи мистецтв Єлизавети Зелінської (лемківська пісня «Ой верше, мій верше») та Віолети Губені (композиція на піаніно «Гуцульська писанка»).

Виставка «Мальовнича Україна» – це ще один крок на шляху розвитку Лебединського музею, мета якого популяризувати українське мистецтво, знайомити глядача з новими та унікальними постатями художників, виявляти яскраві особистості та сприяти творенню нової генерації українських митців. Познайомитися з виставкою, що присвячена Міжнародному дню музеїв (відзначається 18 травня) лебединці та гості міста зможуть до 30 червня 2018 року.

 

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут