11 квітня 2017 року в Лебединському міському художньому музеї відкрилася яскрава виставка «Магія натюрморту», учасниками якої стали 14 українських художників як вже добре знаних, так і молодих та перспективних. Про це на відкритті повідомила куратор виставки – Алла Подвезько. За її словами, участь у виставці взяли: Іван Гапоченко, Олександр Чередніченко, Ігор Василевський, Микола Жулінський, Юлія Алещенко, Дар’я Прохорчук, Ніна Негреба, Ганна Сергеєва, Олексій Федько, Семен Яровий, Вікторія Ворожко, Олександра Трегубова, Михайло Юденков та Ганна Захарченко.
Такої кількості учасників однієї виставки музей ще не знав. Допомогу в організації цієї виставки надала Сумська обласна організація Національної спілки художників України, голова якої – наш земляк із Лебединщини Іван Іванович Гапоченко, завітав на відкиття.
Представляючи роботи учасників експозиції Іван Гапоченко підкреслив, що майже завжди прекрасне – поруч з нами. Його треба тільки помітити, зрозуміти і полюбити.
Своїми враженнями від колоритних робіт художників поділилася з присутніми й перший заступник міського голови Ольга Зікєєва. Вона відзначила, що живописні полотна сумських митців наповнені оптимізмом, а яскраві кольори, букети квітів, композиції фруктів, різних предметів – закликають думати, що найкраще у нас ще попереду.
Своє захоплення виставкою висловлювали й інші гості, серед яких були й студенти художнього відділення Лебединського педагогічного училища ім. А.С. Макаренка та учні Лебединської ЗОШ №1.
Немає сумніву, що представлені роботи стануть джерелом творчого натхнення та нових ідей для молодих художників нашого міста, пробуджуючи потяг до прекрасного та збагачуючи мистецькі традиції.
За вагомий внесок у розвиток та популяризацію культури і художнього мистецтва в Лебедині, творчі досягнення і художню майстерність, а також з нагоди відкриття виставки «Магія натюрморту» в Лебединському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва, перший заступник міського голови Ольга Зікєєва вручила Івану Гапоченку грамоту від міської влади і висловила сподівання щодо подальшої співпраці.
Продовжуючи знайомство гостей вернісажу з представленими роботами, Алла Подвезько пояснила, що в перекладі з французької «натюрморт» означає «тихе життя речей» або «мертва природа». Проте представлені картини переконують, що не може бути мертвою краса звичайних предметів.
Проте, натюрморт – це не тільки предмети, а й розмова про оточуюче життя людини, про його духовний світ, справи та час, в якому вона живе. Найбільше на виставці представлено квіткових натюрмортів, які сприймаються як урочиста симфонія кольору («Троянди», «Весняні квіти», «Гілка бузку», «Осінні квіти»). Ніжна квітка має таке коротке життя, але встигає подарувати радість людині. Жодне свято не проходить без квітів, їх оспівують у піснях, про них складають вірші, ними прикрашають вулиці. А художники запрошують нас відчути магію живопису, помилуватися красою тюльпанів, нарцисів, троянд, весняного бузку на картинах.
Окремі натюрморти привертають увагу розкішними букетами квітів у поєднанні з розмаїттям фруктів та овочів, витонченим посудом із порцеляни, кришталю та несуть на собі урочисто піднесений настрій («Натюрморт з чайником і яблуками», «Приємний вечір», «Весна на підвіконні»). Все це – наче живе, насичене, яскраве. Завершуючи свою розповідь Алла Подвезько висловила впевненість, що кожен відвідувач знайде свою улюблену квітку, що надовго залишить слід у душі.
Перша екскурсія новою виставкою завершилася ліричною музикою та піснями у виконанні солістки міського центру культури і дозвілля Олени Листопад, обміном враженнями та спілкуванням. Іван Іванович, окрім того, що є безперечно дуже талановитим і мудрим майстром, виявився і неймовірно приємним співрозмовником. Тож, студенти та гості вернісажу довго його не відпускали.
Всього на виставці представлено 26 натюрмортів, виконаних різними техніками. Тут можна побачити картини олійними, акварельними фарбами, гуашью та багатошаровий живопис.
Познайомитися з виставкою можна впродовж наступного місяця за адресою: пл. Волі, 17, тел. для довідок 2-18-81.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ