Акваторія кольору в художньому музеї

0
1841

Ліричні пейзажі, чуттєві натюрморти та філософічні портрети виконані аквареллю… Все це можна побачити у виставковому залі Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва, де 05 квітня 2018 року відкрилася виставка Сумської обласної організації Національної спілки художників України – «Акваторія кольору».

Всього представлено 21 роботу, кожна з яких, немов маленька історія, історія взаємозв’язку особистого світу і світу навколишнього, який приховує багато таємниць і загадок. Їх життєрадісний характер, а також властивість самої техніки акварелі – легкість, свіжість і невимушеність, здатні занурити глядача у стан спокою, в якому можна побачити всі нюанси і глибину переданих на картині відчуттів.

Акварель – дуже швидка техніка, яка передає «моментний» вираз природи або стану. Тут не маєш права схибити, бо не підправиш, як, скажімо, під час творення маслом. З акварелями можуть працювати лише справжні майстри. Як от: Віктор Михайличенко, Іван Гапоченко, Ігор Василевський, Олександра Трегубова, Ігор Швачунов, Михайло Юденков, Ганна Захарченко, Тетяна Дудка та Катерина Борика, що представили свої роботи на виставці у Лебедині. «Вони вкладали у них свій зміст, – каже голова Сумської організації Національної Спілки художників України, Іван Гапоченко. – Останнім часом це дуже популярна техніка і більшість шанувальників мистецтва звертають увагу саме на неї».

І це дійсно так. З акварелями можуть працювати лише справжні майстри. Техніка акварелі складна і неповторна, в ній відчувається дихання, вона ритмічна та динамічна. Тож, готуючи виставку акварелі працівники художнього музею хотіли, щоб представлені роботи привернули увагу до цієї техніки. Аби люди зрозуміли і відчули, що мистецтво не лише на полотні, а й на папері. І взагалі: воно, або є, або його нема.

Акварель все частіше привертає увагу громадськості. «Дуже нелегко знайти те, що є справжньою красою, нелегко передати у пейзажі швидкоплинні настрої природи.
Цьому треба вчитися і вчитися, йти важким шляхом, який хоч і важкий, проте таїть у собі багато приємних несподіванок», відзначив присутній на виставці художник-реставратор Іван Волчек.

Привітати сумських художників прийшло чимало гостей: колеги-митці, друзі, представники міської влади, учні Лебединської ЗОШ №5 та шанувальники мистецтва.

Високо оцінив майстерність учасників лебединської виставки й керуючий справами виконавчого комітету Сергій Подолько. Вітаючи сумських художників з черговою виставкою в Лебедині, Сергій Володимирович також побажав їм натхнення і нових творчих звершень, а також передав подяку від міського голови Олександра Бакликова.

До вітань також приєдналися гості вернісажу: Тетяна Чуйко та учні Лебединської ЗОШ №5. Доповнили неймовірну атмосферу вражень скрипка учня Лебединської дитячої школи мистецтв Павла Лавриненка (клас викладача Надії Пилипенко, концертмейстер Олена Литвиненко) та елегія Рахманінова від Олега Балабана.

Всі присутні мали змогу переглянути представлені на виставці емоційні акварельні пейзажі, натюрморти, та дізнатись цікаві історії про їх створення від сумських художників.

Познайомитися з розмаїттям творчих пошуків провідних акварелістів нашої області, представлених на виставці «Акваторія кольору», гості Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва зможуть до 15 травня 2018 року. Знаходиться музей за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17. Графік роботи: вт.-пт. з 08.00 до 17.15, в сб. з 08:00 до 16:00. Обідня перерва з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. Тел. для довідок: 2-18-81.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут