«Подорож офіціантки» у художньому музеї

0
2563

31 травня 2017 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва розгорнуто незвичну виставку талановитої сумської художниці Ніни Негреби – «Подорож офіціантки», оригінальність якої полягає не тільки в техніці написання, а й у символізмі образу, над яким мало хто замислюється.

Сама художниця до музею прийти не змогла, однак своєю виставкою влаштувала справжнє свято для шанувальників мистецтва в місті Лебедині. Яскраві фарби на кожному полотні, калейдоскоп жіночих образів та художні прийоми кидалися в очі при вході до виставкового залу, викликаючи у гостей як захват, так і подив, а можливо і нерозуміння сучасного мистецтва.

Проте, на думку працівників музею, сучасне мистецтво – це дзеркало, в якому кожен бачить перш за все себе. Ціль художнього музею – розширити можливості лебединців у нелегкому процесі самопізнання. Показати сучасне мистецтво у всіх його проявах. І виставка Ніни Негреби якнайкраще для цього підходить.

Познайомитися із оригінальною виставкою прийшли друзі музею, мистецтвознавці, і просто цікаві цінителі живопису. Гостя відкриття – секретар Лебединської міської ради Оксана Древаль зауважила: «Враження від виставки дуже приємні. Це не та виставка, на якій ходиш від картини до картини, байдуже споглядаючи кожне наступне полотно. Тут хочеться подовгу затримуватися біля кожної картини».

Свіжий погляд та оригінальність виконання робіт відзначив мистецтвознавець Ювеналій Голод. Він підкреслив, що не дивлячись на техніку виконання, майже всі картини підкуповують щирістю та емоційністю. «В них не має парадності та тенденційності, ми бачимо справжній стиль, і сплутати його з іншим художником не можливо».

Ніна Негреба бачить життя в емоціях та радості. Здається, що світ для неї ненаглядний. Вона не може ним намилуватися, говорили гості вернісажу.

Всього на виставці представлені 23 живописні роботи та 1 гобелен. Кожна із представлених робіт  – неповторна, і надзвичайно емоційна. Живопис Негреби можна визначити як вишуканий монументалізм, що химерно синтезує напрямки, техніки і смисли.

Сама Ніна Негреба пояснює ідею виставки, як спробу передати стиль життя сучасної жінки через образ офіціантки, в якому поєднується і почуття обов’язку і бажання чогось іншого, що Ніна Захарівна намагається передати на полотні.

В основі кожної картини – жіночі образи, за піднесеним символізмом яких ховаються справжні бажання та емоції. В своїх роботах Ніна Негреба оспівала справжню жінку: сукні, блискучі локони, хустки, квіти у волоссі – її невід’ємні атрибути.

Ніна Захарівна ніколи не намагається писати так, щоб сподобатися усім. Скільки людей, стільки ж і думок. Але тим, кому подобаються роботи Ніни Негреби, можуть годинами їх розглядати, і постійно відкривати в них новий символізм, нові відчуття і деталі, які при першому знайомстві з роботою залишалися непоміченими.

Тож, художній музей запрошує лебединців на виставку «Подорож офіціантки». І коли прийдете, дивіться уважніше, навіть якщо вам спочатку видалось щось незрозумілим, придивіться, можливо ви зміните свою думку.

Виставка триватиме до 28 червня 2017 року.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

 

Ніна Негреба, художниця, викладач Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д. С. Бортнянського. Працює в галузі станкового живопису та декоративно-прикладного мистецтва.

Народилася Ніна Негреба в Німеччині. Закінчила Львівський інститут декоративно-прикладного мистецтва. Займалася в студії художника-подвижника Б.Б. Данченко.

Її твори зберігаються в Сумському художньому музеї, приватних колекціях в Україні, Росії, Америці, Німеччині, Італії, Польщі, Франції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут