В художньому музеї виставка нових надходжень

0
1623

06 січня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва відкрилася виставка нових надходжень – «МИСТЕЦЬКИЙ КАЛЕЙДОСКОП». В її експозиції 22 твори мистецтва, що передані в дар музею за останні 5 років.

Такий формат виставки, як вважають організатори, наглядно ілюструє плідну роботу з поповнення фондового зібрання, збереження та популяризації унікальних та різнопланових творів мистецтва, що надійшли до музейної колекції у 2016-2020 роках, завдяки активній виставковій діяльності та системній співпраці з представниками творчої спільноти, членами їх родин, меценатами та просто небайдужими до проблеми збереження культурного надбання приватними особами.

– Виставка нових надходжень до музейної колекції – є своєрідним проміжним підсумком роботи із комплектування фондової колекції, та чудовим подарунком шанувальникам високопрофесійного мистецтва в місті Лебедині, – говорить головний зберігач фондів Тетяна Химич.

На превеликий жаль, обмежена експозиційна площа не дала можливості презентувати усі надходження музею, яких у 2016-2020 роках було аж 153 (в усіх групах зберігання). Та, представлені глядачу 22 роботи підібрані так, щоб дати можливість оцінити належним чином різноплановість  і тематичне різнобарв’я творів та фаховий рівень їх авторів, чимало з яких не тільки перебувають в статусі членів Національної спілки художників України та інших творчих спілок, а й мають звання народних та заслужених художників України.

В експозиційному залі органічно поєднались роботи відомих художників України – Івана Гапоченка («Натюрморт», «На батьківшині Бурлюка»), Михайла Озерного («Бузок», «Кольори осені») та скульптурні твори Олега Прокопчука.

Доповнюють експозицію живописні роботи Дмитра Ледньова, Сергія Жидєля, Романа Моторного, Ніни Негреби, Юлії Алєщенко, Михайла Юденкова, Ганни Захарченко, Олександри Тригубової, Віктора Конотопського, Сергія Степанова, Костянтина Аленінського, Олександра Максименка та Олексія Виходцевського. Своєрідною родзинкою стало концертне фортепіано V.Berdux Munchen. Hof pianoforte fabric (кін. ХІХ – поч. ХХ століття), що подароване музею фондом І.Г.Лозового.

Важливим є і те, що представлені експонати висвітлюють широкий діапазон географії надходження з різних регіонів нашої країни. Зокрема, Києва, Миколаєва, Харкова, Сум, Охтирки, Ромнів та інших міст України.

Виставка презентує різнопланові твори високопрофесійних майстрів, які повертають глядача до справжнього мистецтва, формуючи відповідні естетичні смаки та наглядно ілюструє в межах однієї експозиційної зали різні мистецькі спрямування – живопис, графіку, скульптуру, тощо, що робить таку експозицію багатогранною, більш цікавою в плані візуального сприйняття. Більша частина експонатів презентується вперше.

Гості вернісажу із задоволенням ділилися враженнями, відзначивши оригінальність концепції нової виставки.

– Виставка є не тільки вагомою подією в мистецькому житті Лебедина, а й дуже актуальною, оскільки знайомить лебединців з чудовими  творами мистецтва та  висвітлює окремий і дуже важливий напрямок роботи музею, що сприяє розумінню складності та специфіки музейної діяльності в сучасних умовах, – підкреслив голова громадської організації «Мистецька платформа Лебедина» Іван Мальцев.

Доповнили святкову атмосферу вражень вернісажу – музичні вітання викладача дитячої школи мистецтв Павла Шеремета.

Відвідати виставку «Мистецький калейдоскоп» в художньому музеї можна буде з 06 січня до 05 лютого 2021 року (з дотриманням відповідних протиепідемічних заходів: масочний режим, соціальне дистанціювання, а також перервою на посилений карантин з 08 по 24 січня). Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи музею: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Перерва: з 12:00 до 13:00. Вихідні: неділя та понеділок. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут