«Планета УФ» Надії Білокур

0
3438

Справжні митці не втомлюються експериментувати. Кожен мріє започаткувати нову течію в мистецтві. Зараз, мабуть, вже ніхто  достеменно й не пригадає, хто саме вперше намалював картину флуорисцентними фарбами, але мистецтво флуороарту швидко знайшло своїх послідовників у різних куточках світу.

Талановита художниця  Надія Білокур із м. Суми – не виняток. Її картини виконані спеціальними фарбами, які світяться в ультрафіолетових променях. Відчуття нереальності захоплює одразу, коли потрапляєш у виставковий світ, неначе бачиш кольоровий сон. Все, що спостерігаєш навколо – вражає: картини у темному приміщенні світяться та викликають захват. Смішно та страшно, весело і чарівно, і, як виявляється, абсолютно просто, бо картини створюються за допомогою флуоресцентних фарб.

«Мистецтво, як і людство, не стоїть на місці, оскільки нам властиво мислити і реалізовувати свої думки згідно з тенденціями і можливостями нашого часу. Ця виставка про інший світ, який існує паралельно від нашого з казковими пейзажами, космічними вихрами, різнокольоровими мушлями, червоними хвилями, таємничими жіночими образами» – говорить Надія Білокур.

Персональних виставок під світлом ультрафіолету у доробку сумської художниці близько десяти. В експозиції лебединської представлено 30 робіт, над якими вона працювала декілька років.

 

– Ці картини просто унікальні. Я ніколи й ніде не бачила чогось подібного, – каже Світлана Тонкошкур, відвідувачка виставки.

– Роботи цієї неординарної молодої художниці наповнені символами, підсвідомим, зачаровують, розкривають світ автора, дарують незабутні враження та позитивні емоції, – додає директор Лебединського художнього музею Андрій Гєльмінтінов.

З нагоди першої лебединської виставки директор художнього музею також передав вітання та подяку Надії Білокур від міського голови «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття  персональної виставки  «Планета УФ» в місті Лебедині».

Незвичні роботи викликали жвавий інтерес у присутніх на виставці учнів 5-го «Б» класу Лебединської ЗОШ №1 та гостей вернісажу. Атмосферу вражень на відкритті доповнила гітара викладача Лебединської дитячої школи мистецтв Павла Шеремета.

Дехто стверджує, що такий живопис примушує замислитись, чи настільки реальна реальність, та увійти у паралельні світи. Ну, а входом у такий світ звичайно ж буде відвідування виставки «Планета Уф» Надії Білокур, що 19 вересня 2018 року відкрилася в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К.Руднєва.

Триватиме виставка до 20 жовтня 2018 року. Художній музей знаходиться за адресою:  пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут