Лебединцям презентували виставку до Дня туризму

0
1717

Сьогодні, 25 вересня 2020 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва відбулося відкриття фотовиставки лебединської фотохудожниці Лілії Єфремової «Мандруємо Лебединщиною разом», що присвячена Всесвітньому дню туризму.

– Лілія не лише фотограф, а й справжній мандрівник, – говорить куратор виставки художник-реставратор Олена Маркович. З фотоапаратом вона об’їздила безліч міст, містечок та сіл Сумщини та України. Більшість із представлених на виставці робіт були зняті Лілією за останні два роки, під час туристично-краєзнавчих експедицій, що організовані художнім музеєм спільно з громадською організацією «Мистецька платформа Лебедина».

Куратор виставки Олена Маркович

Всього в експозиції більше 20 великоформатних фотографій, в яких кожен може впізнати знайомі багатьом місцини Лебединщини та навколишніх сіл, а також подивитися з іншого ракурсу на них й відкрити щось нове для себе. В кожній роботі  можна відчути спокій гармонію та красу природи, яка лунає до глядача зі світлини. Роботи різноманітні за часом доби, за ракурсом та тепло-холодністю.

Перед глядачем постають не лише знайомі місця Лебедина, такі як озеро, міські парки, лісові масиви, а також пам’ятки історії, культури, архітектурні та природні об’єкти, заповідники навколишніх сіл. Зокрема, в селах Лифине, Ворожба, Боброве, Червлене, Рябушки, Пристайлове, Михайлівка, Василівка та Токарі.

До речі, це вже не перша виставка Лілії Єфремової. В 2017 році вона вже представляла в художньому музеї свою виставку – «Містика Лебедина», а в березні 2020 – ще одну, позамузейну – «Лірика лебединського пейзажу», де її фотороботи були доповнені авторськими віршами.

Відвідав фотовиставку міський голова Олександр Бакликов, який привітав всіх присутніх з Всесвітнім днем туризму, а авторку із новою виставкою. Міський голова також відзначив важливість подібних заходів, які дають городянам можливість побачити та впізнати красу рідного краю. На згадку про подію, Олександр Бакликов вручив Лілії Єфремовій подяку за «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття персональної фотовиставки  «Мандруємо Лебединщиною разом» в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва».

Міський голова Олександр Бакликов

На актуальності теми туризму та туристичної діяльності для Лебедина, наголосив депутат Сумської обласної ради Валерій Чалий. Він відзначив, що нерозкритий туристичний потенціал для лебединців, може стати «золотою жилою», яка вже виявлена, розкрита, але ще не вся належним чином оцінена.

Депутат Сумської обласної ради Валерій Чалий

Привітали авторку її рідні та близькі, а також друзі, що завітали на вернісаж. Побажала Лілії натхнення та нових творчих задумів її сестра Ольга Лахтар. Приєднався до вітань і викладач дитячої школи мистецтв Юрій Родьков, який адресував музичне вітання всім гостям («Етюд 1» Шопена).

Викладач дитячої школи мистецтв Юрій Родьков

Відзначила важливість розвитку внутрішнього туризму, як потужного інструменту у справі формування національної самосвідомості, й спеціаліст міського відділу культури та туризму Валентина Знаменщикова. – Причому свідомості не «шароварної», показної, що швидко приїдається, а глибинної, справжньої, – говорить пані Валентина. – Для того, щоб показати Лебедин з найцікавіших і найкращих боків у всьому розмаїтті ракурсів і відтінків, потрібно не лише самому знати всі ці відтінки, а й насамперед любити їх і пишатися ними. Тільки в такий спосіб можна донести до свідомості туриста, чим є сучасний Лебедин.

Відвідати фотовиставку Лілії Єфремової «Мандруємо Лебединщиною разом» в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва можна буде до 15 жовтня 2020 року. Музей знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.  

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут