«Мистецькі подорожі» Івана Волчека

0
1766

Малювати картини руками не можна,
Лише серцем, що б’є у душі..
В тій, де мешкає дивний художник,
Що натхнення черпає в собі.

Четверта за ліком виставка «Мистецькі подорожі» сумського художника Івана Волчека відкрилася 24 грудня 2019 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва. В експозиції представлено 17 вибраних творів, які написані художником за останні роки.

У своїх роботах майстер наділяє кожен об’єкт правом бути побаченим. Так, на його картинах непримітні, на перший погляд, території набувають урочистих і піднесених рис під дією стихій та станів природи, а в пейзажах бур’яни перетворюються на колосальні монументи. В його натюрмортах фігурують осінні гарбузи та квіти, в яких художник віднаходить чисту і неповторну красу.  Твори митця — влучні і правдиві, виконані як щирий прояв любові до навколишнього світу.

Визначальною рисою творчості художника є постійний творчий пошук – це робить його живопис розкутим і сміливим, що проявляється в роботах на виставці: «Слобожанщина», «Бурлюківські місця», «Берег океану», «Скоро весна»…

Під час вернісажу Іван Олександрович подарував для музею свою картину «Бурлюкові місця» , де народився наш відомий земляк Давид Бурлюк та ескіз меморіальної дошки Давиду Бурлюку сумського скульптора Олега Прокопчука.

Своїми асоціаціями від пейзажних картин художника поділилися перші відвідувачі – учні 7 класу Лебединської ЗОШ № 1. «Приємні враження, щирі почуття, добро та ніжність – це те, чого сьогодні не вистачає людям», – зазначили вони.

Автора виставки привітали й інші почесні гості, серед яких був і товариш майстра Ювеналій Голод, що відзначив професіоналізм автора, як художника та реставратора. Також на згадку про подію Івану Волчеку була вручена подяка від міського голови «за вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття персональної виставки «Мистецькі подорожі» в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва»

Справжнім музичним подарунком для присутніх став виступ викладачки дитячої школи мистецтв ім. Б.Р. Гмирі Любові Суворової.  У її виконанні прозвучав твір Шопена «Вальс».

Ті, хто вже відвідав виставку, були у захваті від побаченого. Триватиме виставка «Мистецькі подорожі» Івана Волчека до 20 лютого 2020 року.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут