Лебединські художники: Олександр Будьонний

0
1343

Його пам’ятають і шанують, а полотна майстра й досі прикрашають громадські будівлі та приватні колекції мешканців міста та навколишніх сіл.

Народився Будьонний Олександр Петрович 13 квітня 1950 року в Лебедині. За фахом: художник-дизайнер, в 1971-75 роках навчався на вищих курсах при заочному факультеті мистецтв у Москві. Вчитель з фаху – О.В. Лебедєва.

Будьонний О.П. “Квітень”

З 1977 року Будьонний приймав активну участь у районних та обласних художніх виставках. Зокрема, був учасником звітної художньої виставки плакату, що відбулася в Києві у жовтні – листопаді 1987 р. Також займався оформленням інтер’єрних експозицій на Лебединщині. Серед них: кімната-музей  Б.Р. Гмирі, Лебединський краєзнавчий музей, музей маршала П.Рибалка в с. Малий Вистороп, музей Трудової слави в с. Токарі та ін.

В жовтні 1993 р. був обраний головою осередку народних майстрів та художніх ремесел Лебедина. Дві його пейзажні роботи: «Квітень» та «Місячне сяйво» сьогодні зберігаються в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва.

Будьонний О.П. “Місячне сяйво”, 1997

Відійшов у вічність Олександр Будьонний 13 листопада 2009 року. Похований в Лебедині.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут