Лебединські художники: Юрій Кльонов

0
986

Вважається, що художниками стають ті, хто просто не може ними не стати. Саме таким був Юрій Кльонов (1930 -2003) – художник великого творчого темпераменту і самовідданої праці.

Народився митець 30 вересня 1930 року у Харкові. В 1943 році сім’я переїхала до Лебедина. Навчався у Лебединській школі №5. Після закінчення школи вступив до військового училища берегової оборони в м. Рига (Латвія). Після його закінчення служив в Батумі (Грузія), в одній із частин Чорноморського флоту. Та, рідне місто кликало до себе. Повернувшись у 1960 році в Лебедин, став працювати викладачем математики, фізики та малювання в міській школі №6. В 1970 році переїхав на постійне місце проживання в м. Суми.

Юрій Іванович Кльонов (1930 -2003)

З дитинства любив малювати, за життя створив чимало живописних і графічних робіт.

Восени 1999 року в Лебединському художньому музеї експонувалась його персональна виставка, де було представлено 45 творів – пейзажі, натюрморти. Після виставки дві картини – «Тихий ранок» (1995) та «Яхтклуб» (1990) були подаровані музею. Наразі вони експонуються у методичному кабінеті художнього музею. В картинах відчувається романтичний настрій та любов до природи. Привертає увагу лірична співучість і ніжність колориту. Художник майстерно передав своєрідну красу води та неба.

Кльонов Ю.І. “Яхтклуб” (1990)

Мистецтво – це роздуми про світ. У Юрія Кльонова він свій, особливий — радісний та оптимістичний.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут