Курська художниця, професорка Віра Михайлівна Проніна має велику цікавість до життя та перебуває в постійному пошуку нових вражень. Імпульсом до створення її картини може стати все: музика, книга, пейзаж або навіть розмова з близькою людиною.
Та дорога до творчості і визнання була непростою. Народилася вона у м. Воздвиженськ Приморського краю в страшному 1941 році. З дитинства хотілося малювати картини, та на уроках у школі ніяк не вдавалось майбутній художниці впоратись з олівцями і фарбами. Щоб вступити до Курського художньо-графічного училища дівчина готувалась заздалегідь: брала приватні уроки у місцевої художниці, постійно писала з натури і мрія здійснилася. Після чотирьох років навчання в училищі зрозуміла, що зможе вчити малюванню інших. Декілька років викладала креслення та малювання у одній із місцевих шкіл, навіть організувала там дитячий гурток живопису. Захопленість улюбленою справою була настільки заразливою, що дехто з її учнів, дві сестри, племінниця і дочка стали професійно займатися мистецтвом.
В 1967 році Віра Михайлівна з відзнакою закінчила художньо-графічний відділ Курського педагогічного інституту, де й стала (з 1970 року) працювати викладачем графіки, живопису, композиції. Більш ніж за чотири десятиліття «виростила» плеяду талановитих учнів.
Енергія і любов художниці до мистецтва невичерпна. В основі кожного твору відчувається пошук чогось цікавого і нового, як у картині «Село Курган», яка була написана під час міжнародного художнього пленеру імені нашого славетного земляка Давида Бурлюка у 2008 році. Здавалося б, звичайний сільський пейзаж з будинками, деревами, річкою, містком та сільськими жителями зі своєю худобою, а скільки душевності і теплоти у творі, який наповнений глибокою і тонкою поезією життя.
Головними акцентами художнього задуму, як відомо, являються колір і фактура. Авторку захоплює багатство відтінків, експресія мазка, імпульсивність, поєднання теплих і холодних тонів.
Віра Проніна — художниця емоційна і експресивна, завжди в пошуку нових ідей, не боїться експериментувати. 17 квітня їй виповнилося 80 років, вона радіє життю, пише картини, бере участь у виставках, подорожує…Її картини зберігаються в багатьох музеях та приватних колекціях Росії, Франції, Польщі, Німеччини, США, Югославії, України.
Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ