Художнє мистецтво для старших дошкільнят

0
909

Знайомство дошкільників зі світом мистецтва  – одне із пріорететних завдань в роботі Лебединського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Саме тому, в 2019 році художнім музеєм започатковано новий проект «Мистецтво для найменших». Це програма з художньо-естетичного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Серед пріоритетних завдань проекту – розвиток емоційно-естетичного сприйняття краси навколишнього світу, формування уявлень про різні види, жанри, специфіку мистецтва, розвиток творчих здібностей. Світ мистецтва дуже цікавить дітей дошкільного віку, він водночас викликає позитивні емоції та заохочує до створення власних робіт.

В рамках цієї програми музейними працівниками вже проведено кілька занять, серед останніх – 04 квітня 2019 року в старшій групі «Ромашка» дитячої установи «Калинка» (вихователь Тетяна Костюк). З мистецьких фондів для цієї вікової категорії були підібрані картини та репродукції з сюжетами на анімалістичну тематику, що є найулюбленішою для дітлахів.

Розглядаючи картини, діти вчилися бути спостережливими і уважними до найменших деталей, порівнювали побачене у повсякденному житті та створене художником, розвивали уяву та фантазію. Знайомство з картинами супроводжувалося читанням віршів, казок, відгадуванням загадок про тварин, рухливими іграми, що дуже подобається дітям.

Говіркі та допитливі малята активно спілкувалися з працівниками музею: розповідали про своїх домашніх улюбленців, придумували ім’я для тварин, що зображені на картинах Та, найголовніше, що вони зрозуміли, так це те, що вся краса світу, його емоційна душа із чутливими струнами барв відкривається через мистецтво.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут