Фотоархів: вулиця Героїв Майдану

0
2127

Ще до революції вулицю називали Сумською, а її продовження у бік Сум – Верхньою Сумською. Та, на фотосвітлині – саме колишня Сумська, пізніше – Карла Маркса, а сьогодні – Героїв Майдану. На цій вулиці знаходиться поштамт – своєрідний географічний центр Лебедина, від якого визначається віддаль у всі боки міста.

Щодо самої фотосвітлини, то їй близько 60 років. І хоча пройшло, порівняно не багато часу, саме місце сильно змінилося. Вже не має бутового каменю, яким була вимощена дорога, не існує будинку, що ліворуч на фото. Після пам’ятної пожежі він був знесений, зараз на тому місці знаходиться магазин «Чистий дім». Вже не має й нового на той час магазину горторгу – гастроном №41 (праворуч на фото), біля якого тоді висадили молоді деревця.

Та, найбільш цікавий фрагмент фотосвітлини – скульптурна композиція на початку скверу – жінка з дитиною на руках, що попирає ногою меч. Схожі паркові скульптури були дуже поширеними у Лебедині в 1950-х рр. Навіть за приблизними підрахунками їх у Лебедині було близько 20. Зокрема, кілька скульптурних груп прикрашали літній кінотеатр, міський фонтан, будівлі шкіл, дитячих садочків, тощо. Більшість скульптур проіснували зовсім не довго, як зокрема – жінка з дитиною на руках; інші пережили радянську державу, і були демонтовані у 1990-х.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут