Фотоархів: танкер «Лебедин»

0
755

Проект 591, тип «Луганськ» (серія 2M): танкер «Лебедин», один із 18 танкерів Чорноморського, а згодом Новоросійського морського пароплавства ММВ СРСР, побудованих у 1962-1965 рр. в Японії, на замовлення СРСР.

Конкретно, «Лебедин» спущений на воду у 1962 році, на суднобудівній верфі Mitsubishi Zosen Heavy Industries, в Хіросімі. Танкер мав вантажопідйомність 34 тис. тон, довжину – 207 м. Першим портом його приписки була Одеса, згодом – Новоросійськ.

У «Лебедина», як і ще у 7 однотипних йому танкерів, носова щогла була у формі арки, що відрізняло його від 10 інших (серія 1Н), збудованих в Ishikawajima – Harima Heavy Industries (IHI), в Аіоі (префектура Хіого).

З моменту прибуття танкера в Одесу, лебединці підтримували зв’язок з його екіпажом. Неодноразово команда танкера гостювала в Лебедині, як і мешканці міста бували на танкері. Зображення танкеру знаходилося на фасаді літнього кінотеатру та часто тиражувалося в Лебедині. Сьогодні, відголоски тієї історії можна бачити в лебединській пресі. Зокрема, в газеті «Будівник комунізму» від 9 березня 1964 року № 30 (287) опубліковано повідомлення: «Привітання з танкера «Лебедин».

Напередодні Міжнародного жіночого дня – 8 березня, на адресу виконкому Лебединської міської ради та редакції газети «Будівник комунізму» надійшла така телеграма: «Дорогі товариші! Екіпаж танкера «Лебедин», підходячи до берегів Бразилії, зустрічає міжнародне жіноче свято в обстановці великого політичного і трудового піднесення. Від імені екіпажу поздоровляємо вас, всіх трудящих жінок Лебединщини, з святом 8 березня, бажаємо вам дальших успіхів у вашій плодотворній праці на благо нашої любимої Батьківщини, в навчанні, щастя в особистому житті. Капітан танкера Цекало, голова судкому Шіда».

Танкер прослужив у пароплавстві 24 роки, в 1986 році – був списаний.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут