Фотоархів: художня студія при музеї

0
532

Сьогодні, через 70 років після створення дитячої художньої студії при Лебединському міському художньому музеї, важко встановити хто був ініціатором її створення. Та це і не так важливо…

Художня студія виникла при Лебединському художньому музеї ще на початку 1950-х років, коли у музеї працювали два професійні художники: директор музею Михайло Кіндратович Шевченко (1951-1965 рр. музейної роботи) – випускник Харківського художнього інституту (викладачами з фаху: С.М. Прохоров та С.Ф. Беседін) та науковий співробітник, а згодом наступний директор музею – Ледньов Дмитро Якович (1950-1976 рр. музейної роботи, на посаді директора 1965-1976) – випускник Одеського художнього училища ім. М.Грекова.

Студія об’єднувала талановитих лебединських дітей, що опановували основи образотворчого мистецтва у досвідчених художників. Періодом найбільшого піднесення художньої студії можна вважати 1950-1960-і рр. Про неї згадують багато мешканців міста, зокрема і відомі художники з Лебедина, серед яких відомий художник Олександр Дмитрович Басанець (нар. 1931). Нажаль, наприкінці 1970-х студія припинила своє існування.

Сьогодні, історія дитячої художньої студії при Лебединському художньому музеї живе лише у спогадах її вихованців, а також на старовинних фотосвітлинах. Серед яких, і ця, виконана на початку 1960-х років у музейному дворику. На фотосвітлині – Михайло Кіндратович Шевченко серед своїх вихованців.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут