Фотоархів: історичні проекції Миколаївського храму

0
1317

На фотосвітлині 1912 року – момент завершення будівництва нової кам’яної Миколаївської церкви в Лебедині. Освячений храм буде в 1913 році. Поруч знаходиться – стара дерев’яна Миколаївська церква, що вважалася одним із найперших храмів Лебедина.

Стара, дерев’яна церква Святого Миколая (рік будівництва – 1666) належала до числа видатних пам’яток української монументальної дерев’яної, архітектури: однобанна споруда, особливо пройнята темою центричності. Центральна баня виділялася стрімким злетом вгору. Збудована церква не з пиляних, а з колотих дубових брусів на дубових підвалинах, під які пізніше був підведений цегляний підмурок. Зруб був обшитий шалівкою в сторч. Церква кілька разів ремонтувалась і перебудовувалась (1761, 1789 та 1872 рр.), та архітектурних змін вона не зазнала.

В 1913 році, поряд із старою церквою, завершилося будівництво нової кам’яної Миколаївської церк­ви, яка існує й сьогодні. В неї було перенесено все цер­ковне убрання. Дерев’яна ж церква проіснувала до 1940 року, коли була розібрана. До цього, в 1930-х роках будівля використовувалася під склад.

На момент створення фотографії (1912 рік), в новій церкві завершувалися внутрішні роботи, тривало облаштування паркану, окремий фрагмент якого лежить просто перед входом до церкви.

Художній музей, за матеріалами:

Филарет (Д.Г. Гумилевский) «Историко-статистическое описание Харьковской епархии в 3-х томах». Т. 2.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут