100 днів до 100-річчя Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва

0
957

Важко повірити, але від сьогодні рівно 100 днів до 100-річного ювілею Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва. Проте, це не просто ювілей, в якому вмістилася ціла епоха, це час самовідданої праці людей, які присвятили себе мистецтву.

Починаючи від свого заснування у буремному 1918 році, життя музею та його співробітників не було простим. Та попри всі труднощі за 100 років свого існування Лебединський міський художній музей пережив усі етапи важкої української історії –експропріацію, ідеологізацію, пограбування, і нарешті національне відродження, залишаючись, при цьому, тим місцем, де органічно поєднані і минуле, і сьогодення, і майбутнє.

Почалася біографія художнього музею 20 листопада 1918 року, що вважається датою його заснування. Проте, для відвідувачів музей відкрився лише у березні 1919 року, як Лебединський художньо-історичний музей ім. Т.Шевченка. У 1937 він перейменований на Лебединський державний художній музей, від 1964 – філія Сумського художнього музею, а з 1997 став самостійним Лебединським міським художнім музеєм. З 2008 музей носить ім’я засновника і першого директора – Бориса Кузьмича Руднєва.

100-річний ювілей – це не просто дата, це вже епоха в історії міста Лебедина. Це ювілей для працівників музею, це свято для тих, хто колись виставлявся в його стінах чи має такий намір, тих хто присвячує своє життя мистецтву, хто малює, пише, ліпить, вишиває чи майструє, або просто вболіває за розвиток міста, частиною якого є Лебединський художній музей – духовна скарбниця, що зберігає безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтва…

І розуміючи це, в музеї прагнуть не тільки зберегти та примножити, а й зробити все можливе для того, щоб дати «друге дихання» та, можливо, відкрити нову сторінку історії художнього музею, яка дозволить, використовуючи нові сучасні методи роботи рухатись вперед.

До речі, до 100-річчя художнього музею планується спеціальна програма заходів, що включатиме ряд цікавих виставок, презентацій, наукових проектів та кілька сюрпризів. Робляться також й певні кроки пов’язані з матеріально-технічною базою музею, ремонтом та реконструкцією, що орієнтовані на розвиток закладу.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут