“Оксамитовий натюрморт” (1996) Гапоченко Іван Іванович (нар. 1951)

0
2688

Розмір: 69,5  х 75,0 см
Полотно, олія
В колекції: 
з 2002 року

Іван Гапочинко – художник постійної творчої праці та пошуків. Його стиль добре впізнаваний, а роботи завжди вирізняються власною художньою манерою, характерні ознаки якої частіше проявляються у пейзажних композиціях та натюрмортах. В них поезія та краса природних форм і кольорів стали невичерпним джерелом творчості митця.

Ще під час навчання у Київському державному інституті театрального мистецтва І.Карпенка-Карого, Іван Гапоченко виділився серед колег-живописців своїми емоційними образами природи. Саме завдяки їм, у 1995 році художник став членом Національної спілки художників України, а з 2004 року – головою Сумської обласної організації НСХУ.

Створюючи на полотні незабутні образи української природи, художник ніколи не забував про свою рідну Семиротівку, що на Лебединщині. Її чудова мальовнича природа з дитинства увійшла в душу художника, і в його творчість. Важка золотавість та оксамитність квітів в натюрмортах, легкість шатрів крон осінніх та літніх дерев, блакить снігових заметів в пейзажах – все це «родом із дитинства».

В роботах Івана Гапоченка любов до природи і вміння бачити поезію в будь-яких, навіть найпростіших пейзажах. Як ніхто інший, художник може щиро передати емоційність і тонку відповідність погодніх умов настрою людини. Прості пейзажі у виконанні майстра стають по-справжньому філософськими роботами. В них реальні форми набувають таємничих природних структур, а пейзажі стають узагальненими моделями буття. Головними формуючими елементами в них є колір, який часто набуває символічного звучання, а також ритмічна композиція полотна.

«Оксамитовий натюрморт» – одна із таких картин. Вона має власну ліричну інтонацію, яку тонко відчув Художник. У картині відчувається ліричний настрій і романтичний склад реалізму. Іван Гапоченко прагнув розкрити в натюрморті всю красу зупиненої миттєвості, яка ніколи більше не повториться, передаючи не стільки зовнішній вигляд квіткової композиції, а свої враження, думки і почуття.

Натюрморт написаний з особливою чуттєвістю. Автор неймовірно точно і органічно створив композицію і скомпонував всі деталі. Завдяки ідеально підібраній колористичній базі по світлосилі, дуже натуралістично і природно зображені квіти і світло, джерело якого не помітне для глядача.

Ритмічне зображення квітів одночасно забезпечує й філософську глибину і поетичне звучання композиції. Пластичний «оркестр» звучання жовтих та синіх айстр, червоного маку та зелених фарб передає глядачеві чудовий образ букету, оповитого внутрішнім світлом. «Оксамитовий натюрморт» дарує глядачу відчуття радості і спокою. Своєю роботою Іван Гапоченко, як ніби натякає глядачеві те, що в людському житті також необхідно тепло, як цим квітам потрібні сонячні промені.

Ближче познайомитися з «Оксамитовим натюрмортом», а також іншими роботами Івана Гапоченка можна у Лебединському міському художньому музеї ім. Б. К. Руднєва. Музей знаходиться за адресою: м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут