Вшанування Шевченкового слова

0
1188

В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і  з великою любов’ю та повагою передає з покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Для кожного з нас ім’я Шевченка є святим.  А тому, як і щороку,  в  ці  дні міським  відділом  культури  і  туризму  проводиться міський  конкурс  читців  «В  душі  народу  будеш  ти  вовіки  жити»,  щоб не просто вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, а всім серцем відчути його невмируще слово.

В  стінах художнього  музею зібралися  шанувальники  літературної  спадщини Великого Кобзаря. Сюди  прийшли  представники  всіх  навчальних  закладів  міста, щоб прочитати твори  Тараса  Шевченка, твори сучасних українських авторів про нього та власні літературні доробки.  Розпочали  конкурсну  програму  найменші  учасники  заходу  учні ЗОШ І – ІІІ ступенів №5  Максим Удод  та  Ангеліна  Дворецька. Слово Кобзаря лунало впродовж конкурсу щиро і гаряче,  зала жила атмосферою, пройнятою  духом великого генія, славного сина України Тараса Шевченка.

Літературний  букет любові до Кобзаря  поповнився  і невеликим концертом,  який  підготували учні  ДШМ  Андрій  Суворов,  Станіслав Ковтуненко, Максим  Соломка та учасниця народної вокальної студії  «Овація» міського  центру  культури і  дозвілля  Олена  Червяк.  Цього  року  журі  було  складно  визначити  переможця. Кожен з учасників намагався у міру своїх можливостей передати всі ті почуття, які охопили  його   під час прочитання творів. Усі читці показали високий рівень виконавської майстерності, зверталася увага на сценічну культуру, використання сценічного простору.

За  участь у  міському конкурсі читців, присвяченому пам’яті  Т.Шевченка,  дипломами  та  подарунками  відзначені  найменші  учасники  заходу  Максим Удод  та  Ангеліна  Дворецька,  Дар’я Лук ‘янова  (ЗОШ №4), Вадим Харов (ЗОШ №5), Яна  Кубрак (медучилище), Аліна  Сосноковська (ЗОШ №1). Третє  місце  розділили  між  собою: Олександр Галілей (ВПУ) та Юлія  Курлейко (ЗОШ  №3). Друге  місце  посіла  Катерина  Пістрик (ЗОШ №6). Перше  місце в  різних  вікових категоріях  вибороли:  Юлія  Чичикало (педучилище)  та  Аліна  Моренець  (ЛСШ №7).

Змінюються часи, але незмінним, невичерпним і, по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. І вистачить його, поза всяким сумнівом, ще на багато-багато поколінь – допоки житиме український народ, допоки буде жити наша Україна!

Ми впевнені, що міський  конкурс  читців  «В  душі  народу  будеш  ти  вовіки  жити»,  допоможе молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності.  І ще раз переконатися, що «Поезія Шевченка – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини…».

Лебединський МЦКД

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут