Історичний календар: ідея «Соборності» у творах мистецтва

0
1175

До Дня Соборності України, 19 січня 2017 року в Лебединському міському художньому музею ім. Б.К. Руднєва відбувся цікавий захід «Соборність України: від ідеї до сьогодення», метою якого було простежити вплив «ідеї Соборності» на українське мистецтво.

Увазі присутніх на заході учнів 9-го класу Лебединської ЗОШ №1 (кл. керівник – Тетяна Древаль) була представлена програма, що не тільки знайомила їх із витоками української Соборності, від часів Богдана Хмельницького і до ХХ століття, а й на прикладі творів живопису, наочно демонструвала тенденції, які впливали та й у значній мірі формували національну ідею та прагнення до Соборності українських земель і свободи для її народу.

Учні дізналися про вплив Національно-визвольної боротьби на українське мистецтво. На прикладі козацьких парсун XVII-XVIII століття, діти простежили перехід українського живопису від іконописної техніки до світського портрету. Дізналися про основні тенденції українського живопису ХІХ століття, а також поєднання мистецтва з усвідомленням національної ідеї, що вперше відбулося у творчості Сергія Васильківського.

Процес піднесення національного мистецтва, в період відновлення української державності у 1918-1919 роках, учні простежили на прикладі робіт Василя і Федора Кричевських.

Рід Кричевських належить до відомих українських мистецьких династій, творчість яких була спрямована на збагачення національних традицій. Митці цієї родини працювали у багатьох галузях художньої культури: в архітектурі, малярстві та графіці, а їхні кращі твори стали національним надбанням.

Усе своє життя Кричевські присвятили розвиткові українського національного мистецтва, пейзажі Кричевських пройняті хвилюючою любов’ю до рідного краю, поетичні сцени з життя простого народу, глибоко психологічні портрети відомих українців є дорогоцінним внеском в історію української культури загалом та образотворчого мистецтва зокрема.

Про історичні події минулого і сьогодення у доступній формі учням розповіли співробітники художнього музею. По ходу спілкування з присутньою на заході молоддю була проведена вікторина, учасники якої отримали сувеніри на згадку про відвідини музею.

«Коли ходиш по залам і знайомишся з експозицією, ніби мандруєш через час по нашій неозорій Єдиній Україні» – говорять гості. Тож, запрошуємо всіх в музей помилуватися творами мистецтва і порадіти, що в нашому місті є роботи відомих художників, які уславляють рідну Україну.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут