Пам’ятники Лебедина: пам’ятний знак «Воїнам, що віддали життя за Україну»

0
1498

Встановлений пам’ятний знак на честь Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО у 2014 році.

Пам’ятний знак розташований у невеликому сквері, праворуч від фасаду фахового медичного коледжу імені професора М.І. Сітенка (вулиця Героїв Майдану), та вдало вписується в навколишній ландшафт.

Споруджувався пам’ятний знак у два етапи. Перший етап (2014 рік) передбачав встановлення мармурового каменю на якому викарбувані наступні слова: «На честь бійців Небесної Сотні та учасників Революції Гідності 2013-2014 рр.». Поруч встановлено десятиметровий флагшток з Державним Прапором України (розмір 2х4 м).

12 липня 2014 пам’ятний знак був відкритий, за сприяння ВО «Свобода» та участі народного депутата України Ігоря Мірошниченка.

Пам’ятний знак «Воїнам, що віддали життя за Україну» – це пам’ять про події Революції Гідності, які відбулися з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014, та стали важливою віхою в сучасній історії України; проявом мужності, гідності, віри та міцності духу українського народу. Проте, за відстоювання цих ідей довелося заплатити дорогою ціною – кров’ю «Небесної Сотні» – патріотів, які поклали своє життя на захист свободи українського народу.

В 2017 році пам’ятний знак було реконструйовано за ініціативою Сумського обласного та Лебединського місцевого осередків Національного корпусу.

22 серпня 2017 року, в рамках Всеукраїнської акції «Пам’ять нації», було встановлено кам’яний хрест «Воїнам, що віддали життя за Україну». Висота хреста – 2,0 м.

… сьомий рік поспіль йде війна на сході нашої держави. Там, у боротьбі за вільну Україну віддають свої життя громадяни нашої держави.

Триває процедура щодо занесення пам’ятного знаку «Воїнам, що віддали життя за Україну» до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Валентина Знаменщикова, спеціаліст відділу культури та туризму виконкому Лебединської міської ради

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут