Разом з вами – 102 роки

0
1505

20 листопада 2020 року Лебединському міському художньому музею імені Б.К.Руднєва виповнюється 102 роки.

І хоча, це не кругла дата, та для працівників музею – це особливий день. День заснування художнього музею також гарна нагода згадати про музей тим, хто колись виставлявся в його стінах чи має такий намір, тим хто присвячує своє життя мистецтву, хто малює, пише, ліпить, вишиває чи майструє, або просто вболіває за розвиток міста, частиною якого є Лебединський художній музей – духовна скарбниця, що зберігає безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтва.

За свою більш, ніж сторічну історію, Лебединський міський художній музей пережив усі етапи важкої української історії – експропріацію, ідеологізацію, пограбування, і нарешті національне відродження, залишаючись, при цьому мистецькою перлиною не лише для Лебедина чи Слобожанського краю, а й всієї України.

Були особливо важкі часи випробувань та втрат, зокрема, в часи Другої світової війни, коли не вдалося евакуювати колекцію, і музей залишився в місті. Тоді його зберіг засновник і перший директор музею – Борис Кузьмич Руднєв (1879-1944). Продовжили його справу інші музейні працівники, яких сьогодні із вдячністю згадують в художньому музеї. Це і Василь Зайченко, і Дмитро Ледньов, і Ювеналій Голод, і Людмила Садовнікова, які в непростих умовах ХХ століття зберегли Лебединський художній музей. Саме завдяки їм справа всього життя Бориса Руднєва продовжує жити, а відвідувачі музею можуть милуватися вишуканими апартаментами наповненими старовинними меблями, дивовижними картинами, вишуканою скульптурою, порцеляною та різноманітними творами мистецтва.

Сьогодні, здійснюють благородну і водночас відповідальну місію, спрямовану на дбайливе збереження та популяризацію унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних та мистецьких реліквій – нове покоління музейних працівників.

Завдяки їх професіоналізму, відданості роботі та терпінню збережено колекцію творів мистецтва, що розповідають, пояснюють та позиціонують історію Лебедина, знайомлять з творами мистецтва та духовними скарбами нашого міста та краю. 

Висловлюю вам, шановні працівники музею, щиру вдячність за натхненну працю й вірність професії. Сердечно бажаю вам міцного здоров’я, щастя, добра і достатку, творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок, і нових досягнень у вашій благородній справі збереження мистецької колекції та історичної пам’яті нашого міста, Слобожанського краю та України!

Зі святом! З днем народження художнього музею!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

(на фото з ліва на право: художник-реставратор Олена Маркович, музейний доглядач Ірина Редько, головний зберігач фондів – Тетяна Химич, директор музею – Андрій Гєльмінтінов, музейний доглядач Лілія Єфремова, музейний доглядач Наталія Моргун, науковий співробітник Алла Подвезько)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут