Осінні луки на Лебединщині

0
505

Ігор Швачунов – знаний сумський живописель. Його основні сюжети – це традиційні й урбаністичні пейзажі. В них торжество світла і кольору, майстер вміло підкреслює контрастом, який народжує у глядача радісний настрій при спогляданні його робіт.

Левова частка пейзажів художника – це краєвиди Сумщини. Серед них, зокрема, і «Осінні луки (на Лебединщині)». На цьому полотні художник зображує місцевість між селами Ворожба та Межиріч, недалеко від Лебедина. І хоча, пора року не настільки очевидна, як на інших полотнах митця, глядач може без особливих складнощів здогадатися, що мова йде саме про осінь – по яскравому забарвленню дерев та золотисто-зеленому колориту пагорбів (луків). Привертають увагу також чудово виражені в кольорі контрасти тепла, створюваного за межами зображення – сонцем, із загальним колоритом місцевості.

Картина налаштовує на романтично-піднесений лад, але це жодним чином не позначається на стрункості її композиції. Напрочуд, це надає їй особливої ​​принади: небо не помітно відходить на задній план, і завдяки високій лінії горизонту, наче вливається у лілово-червоні луки, які здаються застиглими і безмежними. Полотно створює відчуття спокою й умиротворення, що посилюється ледь помітним силуетами корів, на одному із пагорбів.

Написана робота «Осінні луки (на Лебединщині)» (60 х 85 см) у 2007 році. У 2012 році робота була подарована музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художника: Народився Швачунов Ігор Юрійович 26.12.1960 р. в м. Суми. Закінчив Курський державний педагогічний інститут (1983). Працює у галузі станкового живопису, графіки, художньої фотографії. Вчителі з фаху: В. Єрофєєв, В. Проніна. Член НСХУ з 1994 р. Персональні виставки: Курськ (1981), Суми (1996, 1998, 2002, 2004), Київ (2000), Люблін, Польща (2003). Твори зберігаються у Лебединському міському художньому музеї, Сумському обласному художньому музеї ім. Н.Онацького, Конотопському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського, галереї мистецтв „Академічна” Української академії банківської справи (Суми), галереї сучасного мистецтва Вюрта (Німеччина).

Майстер володіє гострим композиційним почуттям і відчуттям колориту. Творчий доробок вирізняється поєднанням романтичної піднесеності та відчуття складнощів і трагічних колізій життя. Історико-культурні враження художника знаходять втілення в символіко-філософських композиціях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут