Сергій Півторак – один з найяскравіших віртуозних художників, який за короткий час досяг не аби якого успіху в мистецтві, та високо цінується серед своїх колег в Національній Спілці Митців України.
Стиль його робіт коливається від класичного реалізму до імпресіонізму. Своє натхнення Сергій знаходить в пейзажі. Саме у пейзажі відчутне його безпосереднє сприйняття природи. Індивідуальність художника ніби розчиняється в природному середовищі. Залишаючись у межах етюдного підходу, він надає перевагу предметним кольорам, об’єднуючи їх світлом, що відповідає традиційним правилам живописної мови.
Серед таких пейзажів – «Пора сінокосу» (або «Покровська церква в Лебедині») із лебединської колекції. Споглядаючи її глядач, ніби, відчуває власну ліричну інтонацію. Півторак дуже тонко відчув природний образ для цього зображення.
На полотні присутній ліричний настрій та романтичний склад реалізму. Картина «Пора сінокосу» відкриває панораму на широкий луг зі скиртами сіна (звідси і назва) на першому плані, та руїни Покровської церкви, в оточенні зелені дерев. Незважаючи на те, що будівля храму намальована нечіткими мазками, ми можемо розрізнити, що саме хотів зобразити художник. Використовуючи приглушеність фарб, Півторак зміг показати нам не лише пору року, а й емоційність пейзажу.
Завдяки ідеально підібраній колористичній базі (зелений, жовтий, блакитний) по світлосилі, дуже натуралістично і природно зображені дерева і сонячне світло. Відчувається захоплення художником красою спокійного біло-блакитного неба, смарагдовою насиченістю та соковитістю листя і трав. Картина уособлює простоту і життєву силу.
Здається, Сергій Півторак прагнув розкрити в лебединському пейзажі всю природну красу і своє ставлення до неї. При цьому, художник намагався передати на полотні не лише зовнішній вигляд побаченого, а й своє враження, думки і почуття.
Написана «Пора сінокосу» (50х60 см) в 2007 році. Тоді ж робота і була подарована автором художньому музею.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Джерела:
- Сумщина. Велика спадщина. Образотворче мистецтво. Суми: С 89 ПФ «Видавництво «Університетська книга», 2018. С. 196
- Сергій Півторак. Електронний ресурс – https://pivtorakart.info Точка доступу – https://pivtorakart.info/uk/sergey-pivtorak/
- Півторак Сергій Миколайович. Електронний ресурс https://romen-sula.org Точка доступу – https://romen-sula.org/pivtorak-sergiy-mikolayovich/
Довідково: Сергій Півторак – український художник. Народився в 1969 році в місті Ромни, Сумська область України. Художником мріяв стати з раннього дитинства і вже в той час не сумнівався, що в майбутньому стане саме художником. Отримав художню освіту в Харкові. У 1995 році він здобув ступінь експерта з живопису, і незабаром, після завершення навчання почав працювати за фахом.
Серед його наставників були П.Шигимага, М.Константинопольський, В.Хмельницький та інші відомі майстри пензля. Багато чим завдячує Півторак своєму товаришеві і наставнику художнику Віталію Бараненку. Ще під час навчання Сергій почав виставляти свої твори в Харківському Будинку художника та на інших виставках. До своєї творчості завжди ставився вимогливо.
Помітною подією в житті Сергія Півторака став вступ – восени 2003 року до Національної спілки художників України. Звичайно, головним пропуском в Союз стали його численні роботи, їх художня цінність і довершеність. Завдяки цьому його роботи добре знають і цінують не тільки в Ромнах та на Сумщині, а й за межами області. Вони все частіше потрапляють до музеїв та приватних колекцій в Україні та за її межами.
Твори Сергія Півторака зберігаються в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва, Роменському краєзнавчому музеї, Сумському обласному художньому музеї ім. Н. Онацького.