Фотоархів: командири білогвардійських загонів, що в 1919 вступили в Лебедин

1
1227

На архівній світлині 1919 року – командири білогвардійських загонів, що 24 серпня 1919 року зайняли місто Лебедин. Фотографія могла бути виконана в одному з приміщень земської чи повітової управи, або в літньому будинку графа Капніста, що був переданий для потреб білогвардійців.

З історичної довідки: 20 травня 1919 року, у зв’язку із наближенням армії Денікіна, в Лебедині відбувся великий мітинг. Мітинг прийняв постанову: «У жодному разі не випускати із рук червоного стягу звільнення робітників і селян, до остаточної перемоги труда над капіталом. Смерть паразитам трудового народу – Денікіну, Колчаку, авантюристи Григор’єву та їх поплічникам. Всі до лав Червоної Армії».

26 червня 1919 року, під час зборів партійної організації, в Лебедині було прийняте рішення про формування пролетарського полку, в кількості 500 багнетів та 150 шабель, для боротьби з Денікіним. Полк вирушив на оборону Харкова, але перед цим, силами полку в Лебединському повіті були проведені масові арешти та розстріли ворогів пролетарської влади.

Вкінці червня лебединці сформували ще один полк, який очолили Кавришин і Плотніков. Незважаючи на спішне формування цього та додаткових загонів, 24 серпня 1919 року в Лебедин вступили загони Білої гвардії. Цей день відгукнувся новим болем в житті лебединців. На Майдан, з домівок витягувалися прихильники, як радянської влади, так і прихильники самостійної України. Розпочалися екзекуції, розстріли, багато, хто був посічений шаблями.

Протрималися білогвардійці в Лебедині до 2 грудня 1919 року, коли їх остаточно вибили частини 41-ї дивізії IV армії.

Художній музей, за матеріалами Ткаченко Б.І. «Лебедія». Книга І. Суми: видавництво «Слобожанщина», 2000. С. 228-235.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут