Фотоархів: хор токарівської громади євангельських християн-баптистів

0
1060

На архівній світлині 1924 року – хор токарівської громади євангельських християн-баптистів, створеної відомим діячем євангельсько-баптистського руху Іваном Савенком (на фото: третій ліворуч, у другому ряду). Окрім хору (36 чоловік) громада баптистів в селі Токарі мала й струнний оркестр (24 чоловіки). Звісно, ні хору, ні струнного оркестру в Токарях більше не має, проте, до наших днів зберіглася будівля (на задньому фоні), сьогодні в ній проживають нащадки Івана Савенка.

Токарівська громада євангельських християн-баптистів відома ще й як останній пристанок авторитетного релігійного діяча євангельсько-баптистського руху Російської імперії та Болгарії, письменника, богослова і публіциста – Івана Веніаміновича Карґеля (22.02(06.03).1849 – 23.11.1937), який у 1929—1936 рр. продовжував у Токарях свою євангельсько-проповідницьку діяльність.

Богословські праці Івана Карґеля присвячені питанням вчення про гріх, виправдання та посвяту Святому Духу, другому пришестю Ісуса Христа. Провідний радянсько-російський релігіє-знавець, доктор філософських наук Л.Мітрохін охарактеризував Карґеля як «найбільшого теолога» у російському євангельсько-баптистському русі. Серед його відомих робіт — «Христос — освещение наше», «В каком ты отношении к Духу Святому?» (1912), «Се гряду скоро» (1916), «Толкование на Послание к Римлянам» (1936).

В 2017 році, рішенням Лебединської міської ради Івану Веніаміновичу Карґелю було присвоєне звання «Почесний громадянин м. Лебедина» (посмертно).

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут