Запрошуємо на виставку «Втрачений рай»

0
1424

У четвер, 08 лютого 2018 року, в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва відкривається виставка «Втрачений рай», що присвячена творчості Леонтія Вішталя (1914-2005), якого прийнято вважати одним із визначних представників українського наївного мистецтва.

Л. Вішталь працював у різних жанрах: портрет, натюрморт, пейзаж. У кожному з них він реалізує принцип внутрішньої гармонії повсякденного існування людини – принцип, притаманний усім «наївним» митцям, принцип, що виокремлює їх зі всієї художньо-професійної спільноти.

Факти його біографії могли б стати основою захоплюючої романної оповіді, де на прикладі долі окремої людини легко простежити всю драматичну (а то й навіть трагічну) історію українського народу. Але не про це свідчить творчість митця. Вона сповнена радості й життєстверджуючого світосприйняття. А тому в своїй цілісності роботи Л. Вішталя утворюють картину чудесного раю, на превеликий жаль, втраченого сучасною людиною.

В експозиції виставки понад 20 натюрмортів Л.Вішталя із колекції члена Національної спілки фотомайстрів України Сергія Гуцана та колекції художнього музею. Автор наукової концепції виставки – професор Сумського державного педагогічного інституту імені А.С. Макаренка, доктор мистецтвознавства В.Панасюк.

Ознайомитися із виставкою «Втрачений рай» можна впродовж лютого-березня 2018 року в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва. Музей знаходиться за адресою: пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. Графік роботи: вт.-пт.: з 08:00 до 17:15, сб. з 08:00 до 16:00. Вихідні: неділя та понеділок.

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут