В художньому музеї відкрилася виставка відреставрованих творів мистецтва

0
792

22 липня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї відкрилася виставка відреставрованих творів мистецтва «Повернення із небуття». На виставці представлені результати роботи київських, харківських, сумських та лебединських реставраторів, які відроджували експонати із музейної колекції.

В експозиції більше тридцяти творів живопису, графіки, скульптури, іконопису від XVII-го до початку ХХ-го століття, що становлять значну мистецьку цінність і належать до образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Це, зокрема, портрети видатних діячів історії, культури XVIII-ХІХ століття, ікони, західноєвропейський фарфор, скульптури, які більше 100 років зберігалися в художньому музеї, та часто, жодного дня не експонувалися.

Як відзначає художник-реставратор музею Олена Маркович «сьогодні, із понад 2400 творів мистецтва, що зберігаються в Лебединському міському художньому музеї ім. Б.К. Руднєва, більше 500 потребують реставрації. Це зокрема, графіка, живопис, вироби з фарфору, бронзи та меблі. І останні роки цей список тільки збільшувався. Комплексної реставрації в музеї не проводилося кілька десятків років».

Ситуація почала змінюватися з 2017 року, коли художній музей відновив співпрацю з Національним науково-дослідним реставраційним центром України, і тепер твори мистецтва із лебединської колекції реставруються в центрах реставрації Києва та Харкова. В процесі реставрації, Лебединський міський художній музей також співпрацює з Сумським обласним художнім музеєм імені Никанора Онацького, на базі реставраційної майстерні якого вже третій рік здійснюється реставрація скульптури, порцеляни та кераміки.

В 2020 році на базі Лебединського художнього музею була створена власна реставраційна майстерня. За неповний рік своєї роботи, в майстерні були відреставровані 12 живописних творів, ще стосовно 2 робіт реставрація триває.

Всього ж за останні 4 роки вдалося відреставрувати 71 музейний предмет, майже половина з яких представлена на спеціальній виставці в художньому музеї. Серед них, найбільш знакові роботи: «Дівчинка у блакитному» (1900) Федора Кричевського та «Портрет Павла І», кін ХVIII століття (реставратор Анастасія Черниченко, м. Київ); «Портрет Миколи Анненкова», сер. ХІХ ст. та «Жнива» (1947) Миколи Глущенка (реставратор Ольга Бондар, м. Київ), «Свята Анастасія» (1885) Петра Кореньова (реставратор Олена Шутова, м. Харків); «Турок, який палить», сер. ХІХ ст. та «Запорожці пишуть листа турецькому султану» (1920) Костянтина Куликовського (реставратор Влада Ярмак, м. Суми), «Святі апостоли Іаків та Матвій», поч. ХХ ст. (реставратор Олена Маркович, м. Лебедин), а також багато інших.

Своїми враженнями від виставки з учасниками вернісажу поділилися депутати Лебединської міської ради та міський голова Олександр Бакликов. Почесні гості привітали художній музей із знаковою подією – відкриттям виставки відреставрованих творів мистецтва та побажали нових творчих здобутків, розширення і самої реставрації, і реставраційної майстерні.

Також очільник міста наголосив на підтримці реставраційних заходів у художньому музеї зі сторони міської влади та пообіцяв передбачити додаткове фінансування на ці цілі.

Завершився вернісаж виставки знайомством з технологічним процесом та особливостями реставрації різних груп зберігання, а також екскурсією по музею, під час якої гості побачили ще кілька недавно відреставрованих робіт, що не потрапили до виставкової експозиції.

Відвідати виставку відреставрованих творів мистецтва «Повернення із небуття» можна буде до 20 серпня 2021 року. Будемо раді вас бачити в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут