Футуристичний день в Урочищі Бурлюк

0
1189

Презентована минулого року мистецька локація «Урочище Бурлюк» відзначила свій перший день народження. Цікаво, що за рік локація не лише не втратила динаміки свого розвитку, а й суттєво додала, ставши ще цікавішою. Можливо, позитивну роль тут зіграло створення ферми оленів (яка запрацювала кілька місяців тому), можливо переосмислення творчості Бурлюка, або ми навчилися більше цінувати свою історію, в тому числі мистецьку; та 21 липня 2021 року локація акумулювала кілька мистецьких заходів, що традиційно були присвячені черговій річниці з дня народження Давида Бурлюка (9 (21) липня) 1882 – 15 січня 1967).

Урочище Бурлюк – туристично-мистецька територія, що знаходиться на місці вже давно не існуючого хутора Семиротівка, відомого своїм видатним уродженцем – українським художником-футуристом, поетом та теоретиком мистецтва Давидом Давидовичем Бурлюком.

Мистецькі заходи в Урочищі Бурлюк стали продовженням виставка «Давид Бурлюк: Ex Libris», що цього дня відкрилася в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва, й зібрала мистецтвознавців, художників, істориків та шанувальників творчості Давида Бурлюка з усієї Сумської області.

В Урочищі Бурлюк діяло кілька мистецьких секцій. Зокрема, ART-пленер, особливістю якого стало те, що участь у ньому взяли не лише професійні художники, але й початківці, та навіть ті, хто ніколи раніше не малював. Окрім того, до процесу активно долучилися: міський голова Олександр Бакликов, радник голови Сумської ОДА з питань розвитку туризму Юрій Гладенко, начальник відділу промоції і туризму Сумської ОДА Сергій Алексанян, працівники міського відділу культури та туризму, які у повній мірі мали можливість перейняти досвід у справжніх художників. Всього, участь в ART-пленер взяли 16 осіб.

Разом з ART-пленером в Урочищі проходив і фотопленер за участю членів сумського товариства «Друзі Дагера» (куратор – член Спілки фотомайстрів України Сергій Гуцан). Товариство виникло не так давно, й об’єднує фотомайстрів Сумщини. Цього дня «Друзі Дагера» відвідали також Лебедин, художній музей, села Бішкінь, Ворожбу та Шпилівку. За результатами фотопленеру, найближчим часом буде підготовлена виставка в художньому музеї.

Паралельно з пленарами, в Урочищі працювала бодіарт-студія Лілії Єфремової, тож кожен бажаючий міг зробити собі тимчасове тату в стилі Давида Бурлюка.

Та справжнім сюрпризом дня стала презентація футуристичної кухні від лебединського господарства ФГ «ФЕРМА-ЕКО» (керівник – Ярина Багатиренко) та ТОВ «Крук» (керівник – Валерій Чалий). Різноманітні страви із равликів, сир тофу стали яскравим акордом футуристичного дня.

Лише за рік, завдяки футуристичному задуму Івана Пилипенка (ферма оленів), а також згуртованості людей, ентузіазму та бажанню змін, територія давно покинутого хутора Семиротівка новонародилася в щось абсолютно нове – свіже та творче. Вона стала перспективним місцем для розвитку зеленого туризму, мистецьких та освітніх подій, нових маршрутів до всім відомого прізвища – Давида Бурлюка.

Організатори футуристичного дня щиро дякують Івану Пилипенку, Ярині Багатиренко, Валерію Чалому, фототовариству «Друзі Дагера» та всім, хто підтримав, сприяв і допомагав в проведенні мистецької програми, що присвячена творчості Давида Бурлюка.

… наступного року Давиду Бурлюку – 140.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут