У художньому музеї виставка до Дня працівника соціальної сфери

0
582

До дня працівника соціальної сфери в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва представили онлайн виставку робіт лебединських майстрів декоративно-ужиткового (народного) мистецтва «Світ моєї душі». Організована вона спільно з управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Лебединської міської ради.

29 жовтня 2021 року в музеї свої роботи презентували одразу 6 креативних рукодільниць та майстрів декоративно-ужиткового (народного) мистецтва Лебединської громади.

Народне мистецтво – це не тільки звичаї, обряди, вбрання, ремесла, що споконвіку створював народ, зберігав і розвивав, це джерело, що з’єднує сучасну людину зі своїми витоками, дарує щирість, щедроти землі, це пам’ять народу.

Усе розмаїття народного мистецтва, що є в українців, було представлено у виставковій залі художнього музею: картини та ікони вишиті хрестиком від Олени Махмадієвої (с. Василівка); вишиванки, подушки та чарівні рушники Людмили Сідорової (с. Курган); картини вишиті бісером Елли Піщанської (с. Будилка); чудові м’які іграшки з велюрової пряжі Тетяни Стецюри (м. Лебедин); вироби з бісеру Ольги Лобанової (с. Великий Вистороп); ціла серія робіт  по дереву Миколи Мамайка (с. Великий Вистороп).

Що спонукає людину до творчості? – Грайлива крапля роси на квітці? Лагідна усмішка доньки чи променисті очі коханого? У кожного свої внутрішні чинники до творення краси. Майстри-рукоділля – люди творчі, серця яких сповненні добром, любов’ю та щедрістю. По-іншому бути й не може. Холодне серце не здатне до творчості, йому просто не дано дарувати радість іншим.

Всього, на виставці представлено понад 90 виробів, зокрема вишиті картини та ікони. Милують око роботи по дереву, на яких майстер зобразив птахів, козаків та героїв фольклору, м’які іграшки з велюрової пряжі. Привертають увагу жіночі прикраси, новорічні іграшки та великодні яйця виготовлені з бісеру.

Вже невдовзі всі бажаючі зможуть відвідати виставку лебединських майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Світ моєї душі»… чекаємо, поки що на 100% щеплення (орієнтовано, на наступному тижні). А поки, що, насолоджуйтеся нею онлайн.

Триватиме виставка майстрів декоративно-ужиткового мистецтва «Світ моєї душі» у художньому музеї до 18 листопада 2021. Будемо раді вас бачити в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва, за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81.  

Також додаємо, що для відвідування музею, разом зі звичними вже масками та соціальним дистанціюванням, додаються тепер сертифікат про вакцинацію, довідка про перенесену хворобу або ж негативний  ПЛР – тест.

Тетяна Коваленко, головний зберігач фондів ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут